Лондон виступив проти митних тарифів, введених Трампом: які кроки можуть бути вжиті у відповідь?

Уряд Великої Британії готує список американських товарів, на які можуть бути накладені додаткові мита у відповідь на 10% тариф, введений Сполученими Штатами. Лондон має привілей отримати нижчий рівень мит у порівнянні з країнами Європейського Союзу. Проте, британська влада сподівалася, що їхні товари взагалі не потраплять до переліку, сформованого адміністрацією Трампа.

Про те, як нові ставки позначаться на британських підприємствах і чому уряд Сполученого Королівства не поспішає з реакцією, розкаже наша кореспондентка в Лондоні Світлана Чернецька.

Ця невеличка ліверпульська компанія розфасовує приправи для їжі. За останні кілька років зазнала трьох потужних ударів. Спершу брекзит і ускладнення доступу до європейського ринку, потім пандемія коронавірусу. Нині нове потрясіння: тарифи американського президента.

Санджей Аггарвал, один із засновників компанії:

Це дійсно складні часи для нас. Як підприємство, ми вбачали в США значний потенціал для експорту. Протягом останніх двох років ми інвестували від десяти до п’ятнадцяти тисяч фунтів у різні заходи, такі як участь у виставках, ринкові дослідження, поїздки до Вегаса та Нью-Йорка. Ми також активно займалися зустрічами та налагодженням зв’язків з потенційними покупцями. Проте введення нових тарифів ставить під сумнів результати всіх цих зусиль.

На більшість британських товарів у США встановлено мито в розмірі 10%. Американці мають особливу пристрасть до шотландського віскі, англійських сирів та копченої форелі. Постачальники продуктів харчування вже помічають зменшення замовлень з Америки і розглядають можливість виходу на нові ринки, такі як Близький Схід та Азія. Додатково, деякі митні ставки, що складають 25%, стосуються всіх імпортованих автомобілів, сталі та алюмінієвих виробів.

Крістін Гарлен, викладачка американської політики та міжнародної політичної економії в Лідському університеті.

Ці ставки матимуть різний вплив на різні сектори експорту з Великої Британії. Економіка країни значною мірою базується на наданні послуг, які в основному експортуються до США, де тарифи не застосовуються. Однак інші галузі, такі як металургія, автомобільна промисловість та інші виробничі сектори, будуть під значним тиском через введення мит.

Британські тарифи є найменшими з усіх. Європейський Союз отримав 20% від Трампа, Південна Корея - 26%, тоді як Китай та В'єтнам мають значно вищі ставки: 34% та 46% відповідно.

Британія була вельми здивована, виявивши себе в списку тарифів. Формула, яку використовував Трамп, стосується тих країн, з якими США мають торговий дефіцит — тобто, коли Сполучені Штати імпортують більше товарів, ніж експортують. У випадку з Британією такого дефіциту не існує. Тому, за логікою Трампа, тариф мав би становити -9%, а не +10%.

Протягом минулого року Лондон здійснив експорт товарів до Сполучених Штатів на суму близько 60 мільярдів доларів. Це є одним із ключових ринків для Великої Британії та тисяч її компаній. Однак уряд не проявляє активності у формуванні взаємовигідних заходів у відповідь на цю співпрацю.

Кір Стармер, глава уряду Великої Британії:

Ми дотримуємося спокійного підходу, керуючись національними інтересами. Ці інтереси полягають у продовженні діалогу щодо торгової угоди зі Сполученими Штатами, в досягненні прогресу в цій сфері. Також важливо підтримувати ті галузі промисловості, які постраждали найбільше. На мою думку, торгова війна не є вигідною для жодної сторони. Проте, ми повинні забезпечити свою безпеку, тому залишаємо за собою право на адекватну реакцію.

На даний момент уряд проводить збір думок від бізнес-середовища щодо американських товарів, для яких варто розглянути збільшення мит. Це лише перші етапи консультацій, і запровадження відповідних тарифів не є гарантованим. Лондон продовжує шукати шляхи для зменшення нових мит з боку США. Водночас, британці прагнуть уникнути конфліктів з Трампом, адже 10% мита виглядає більш вигідно в порівнянні з 20%, які отримав Європейський Союз.

Томас Бріджес, доцент кафедри економіки Делаварського університету:

Якщо це не просто хитрий стратегічний маневр для ведення прямих переговорів з іншими державами з метою зниження ставок з обох боків, і якщо наслідком стане створення середовища з підвищеними тарифами на глобальному рівні на тривалий час, то я вважаю, що це може суттєво вплинути на світову економіку.

Хоча Сполучене Королівство не зможе уникнути цих глобальних наслідків, деякі британські компанії отримують нові можливості завдяки тарифам Трампа. Наприклад, на швейцарські товари США запровадили мито у розмірі 31%. Це, безумовно, вплине на ціни на сир та шоколад, які експортуються до Америки. Британські підприємства вже готові запропонувати свої продукти замість конкурентів. Навіть із підвищенням цін їхня пропозиція залишатиметься значно більш вигідною.

Марлен Годвін, генеральна директорка компанії солодощів:

Це надасть нам додаткові можливості. Це одна з небагатьох вигод, які ми отримуємо від брекзиту. Тому, в певному розумінні, я вельми в захваті. Адже американський ринок споживає величезну кількість шоколаду, і в порівнянні з іншими країнами, ми раптом стаємо трохи більш привабливими.

Вихід на ринок США стане доступним і для виробників органічних хімікатів. У останні роки їхній сегмент був під тиском більш доступних варіантів з Китаю та Індії. Тепер ж конкурентам доведеться мати справу з тарифами в 34% та 27%, в той час як британські компанії сплачують лише 10%. Таким чином, Лондон наразі оцінює всі переваги та недоліки нових тарифів, введених Трампом.

#Сполучені Штати #Бізнес #Китай (регіон) #Інвестиції #Дональд Трамп #Близький Схід #Європейський Союз #Європа #Південна Корея #Товари #Їжа #Експорт #Економіка #Азія #Сталь #Північна та Південна Америка #Металургія #Сполучене Королівство #Швейцарія #Американці #Лондон #Індія #Фунт стерлінгів #Пандемія #Мито (податок) #Нью-Йорк #Шоколад #Віскі. #Кабінет міністрів Великої Британії #Прем'єр-міністр Великої Британії #Сир. #Алюміній #Шотландія #В'єтнам #Економіка Сполученого Королівства #Спайс #Лідс

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Діти наших Захисників": у Львівській області представлено благодійну платформу соціально відповідального бізнесу | Новини Еспресо
На Львівщині функціонує 37 компаній, що мають інвестиції зі Швейцарії. В яких сферах можуть виникнути нові можливості?
Пенсіонери в Україні: нові можливості на ринку праці та актуальні вакансії для літніх людей.
Теги