
Новий керівник повинен зайняти посаду прем'єр-міністра. Проте для цього можуть знадобитися проведення дострокових виборів.
Канадська правляча партія обирає нового лідера - канадці голосують, щоб вирішити, хто змінить Джастіна Трюдо на посаді лідера Ліберальної партії країни. Це вирішальне голосування - воно може змінити обличчя канадської політики.
Про це 9 березня, у неділю, повідомляє BBC.
Приблизно 140 тисяч партійців висловлять свої голоси за обраного кандидата, а результати голосування стануть відомі до вечора неділі.
Новий лідер стане прем'єр-міністром країни. Але оскільки ліберали є урядом меншості, для того, щоб утриматися на найвищій посаді, потрібна перемога на загальних виборах, які можуть бути призначені найближчими тижнями.
Незалежно від того, хто замінить Трюдо, який раніше оголосив про свою відставку, новому лідерові доведеться зіштовхнутися з погрозами президента США Дональда Трампа, що стосуються Канади. Ці загрози включають загострення торгової війни та неодноразові вимоги зробити Канаду "51-м штатом" Сполучених Штатів.
Ця тема стала основною у виборчих кампаніях усіх чотирьох кандидатів, які змагаються за найвищу посаду.
У списках для голосування чотири кандидати на головний пост країни.
Екс-глава Банку Канади та Банку Англії Марк Карні, якому зараз 59 років.
Він представляє себе як досвідченого фіскального управлінця, здатного допомогти країні подолати виклики складних періодів і успішно впоратися з наслідками, викликаними тарифами Трампа. Карні спеціалізується на екологічних питаннях, раніше займаючи посаду спеціального посланника ООН у боротьбі зі змінами клімату, та підтримує деякі малоприйнятні ліберальні ініціативи, зокрема введення федерального податку на викиди вуглецю.
Христя Фріланд, родом з України, відстоює ясну проукраїнську позицію. Їй 56 років.
Мабуть, найвідоміший політик в оточенні Трюдо. Була міністром торгівлі, заступником прем'єр-міністра та міністром фінансів. Тривалий час її вважали довіреною особою в його оточенні, однак розлад у відносинах із канцелярією прем'єр-міністра призвів до її нещодавньої раптової відставки в грудні. Це стало ударом по і без того хиткій владі Трюдо і призвело до його власної відставки. Вони розійшлися в думках щодо того, як реагувати на загрозу тарифів президента Трампа, а також щодо фінансової політики, оскільки Канада зіткнулася з дефіцитом у 60 млрд канадських доларів (42 млрд доларів США; 33 млрд фунтів стерлінгів). Трамп називає її "токсичною".
Каріна Гулд, яка раніше працювала в сфері торгівлі та інвестицій, займала кілька ключових позицій у кабінеті прем'єра Трюдо, ставши наймолодшою жінкою в історії Канади на посаді міністра. Їй 37 років.
Вона займала посаду міністра у справах сім'ї, потім міністра міжнародного розвитку, а згодом стала міністром демократичних інститутів. Зараз вона виконує обов'язки лідера Палати представників, де відповідає за реалізацію законодавчих ініціатив уряду.
Спробуючи здобути підтримку виборців для своєї кандидатури на лідерство, вона розкритикувала Сполучені Штати, зазначивши в інтерв'ю CNBC, що "взаємна довіра між Канадою та її південним сусідом зазнала серйозних втрат". Вона також підкреслила, що фентаніл, який Трамп згадує як одну з причин для запровадження тарифів, постачається з Канади в "незначних обсягах".
Френк Бейліс, екс-депутат від ліберальної партії. Підприємець. Вік – 62 роки.
Він заявив, що привнесе свій досвід зі світу бізнесу в розв'язання проблем доступності та вартості життя, з якими стикаються канадці. Бейліс є виконавчим головою компанії з виробництва медичного обладнання, яка була заснована його матір'ю і в якій він згодом обіймав посаду президента. У 2021 році її було продано американській компанії. За освітою інженер.
Бейліс був депутатом парламенту з 2015 по 2019 рік та одним із ініціаторів створення Парламентської чорної фракції. Він відкрито засуджував стратегію Трюдо у відповідь на тарифні загрози з боку Трампа, стверджуючи, що здатен краще впоратися з Трампом, ніж його конкуренти. Бейліс підкреслював, що його досвід як бізнесмена, який працював поза традиційними рамками, є його сильною стороною.
Україна уважно слідкує за виборами в Канаді, оскільки Канада є її ключовим союзником за океаном, а внаслідок різкого розвороту США у бік Росії її роль стає ще більш важливою.
[refer_to ids="631541"].
Нагадуємо, що нещодавно міністр закордонних справ Канади Мелані Жолі висловила прагнення своєї країни активно сприяти встановленню миру в Україні після завершення конфлікту з Росією. За словами Жолі, Канада має намір взяти участь у забезпеченні безпеки України, особливо враховуючи неоднозначні коментарі з Вашингтона щодо ймовірного залучення американських військових для підтримки реалізації мирних домовленостей.
"Ми хочемо бути частиною цих розмов про гарантії безпеки. Ми хочемо бути частиною розмов, пов'язаних із залученням більшої кількості канадців до захисту України", - наголосила вона.
Жолі підкреслила, що конфлікт не може закінчитися на умовах, які дозволятимуть Росії продовжувати дестабілізацію Європи. Вона також зазначила, що Канада вважає важливим забезпечити участь України у всіх мирних переговорах.
#Сполучені Штати #Бізнес #Парламент #Прем'єр-міністр #Інвестиції #Дональд Трамп #Росія #Україна #Підприємництво #Організація Об'єднаних Націй #Європа #Українці #Податок #Політик #Інженер #Вашингтон, округ Колумбія #Демократія #Долар США #Мінливість та зміна клімату #BBC #CNBC #Фунт стерлінгів #Канада #Армія США #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Джастін Трюдо #Законодавча влада #Лібералізм #Канадський долар #Христя Фріланд #Ліберальна партія Канади #Банк Англії #Захист навколишнього середовища #Міністр закордонних справ