
Росія прагне насамперед зняття санкцій, натомість наголошуючи, що економічне співробітництво може бути вигідним для обох країн.
В Саудівській Аравії російські урядовці почали просувати економічні ініціативи, які можуть бути спробою переконати Сполучені Штати прийняти умови, вигідні Кремлю, замість справжніх поступок у контексті війни в Україні.
Про це повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).
Генеральний директор Російського фонду прямих інвестицій (РФПІ) Кирилудівська аравіяо Дмитрієв, який входив до складу російської делегації в Ер-Ріяді, заявив CNN 17 лютого, що вже провів зустрічі з кількома неназваними представниками делегації США напередодні офіційних переговорів 18 лютого.
Дмитрієв спростував твердження, що головною метою Росії є скасування санкцій. Натомість він підкреслив, що економічна співпраця може бути корисною для обох сторін. Крім того, він зауважив, що має намір представити американській делегації оцінку збитків, які, на його думку, понесли американські компанії через вихід з російського ринку, і ця сума становить приблизно 300 мільярдів доларів.
Він також зазначив, що крупні нафтові компанії США "мали надзвичайно успішну діяльність в Росії" і, за його оцінками, "рано чи пізно вони знову з'являться". Російська делегація запропонувала низку економічних ініціатив, які в даний момент перебувають на розгляді в США, і Дмитрієв вважає, що у цих питаннях можна очікувати прогресу в найближчі два-три місяці.
Окрім цього, він підкреслив необхідність розробки спільних ініціатив між Сполученими Штатами та Росією в Арктичному регіоні. На двосторонній зустрічі, що відбулася 18 лютого, також брав участь радник-посланник російського посольства в Канаді Володимир Проскуряков, якого вважають експертом у сфері питань Арктики.
Згідно з оцінками ISW, Кремль, ймовірно, намагається нав'язати Сполученим Штатам вигідні для себе економічні умови, які не пов'язані з війною в Україні, можливо, в обмін на певні поступки з боку Києва та Західних країн. Якщо США ухвалять ці економічні пропозиції без відповідних вимог щодо України, це може призвести до втрати важелів впливу, необхідних для досягнення мети, проголошеної Дональдом Трампом, а саме — створення стабільного та вигідного миру для обох країн.
Незважаючи на зусилля Дмитрієва представити російські економічні ініціативи як вигідніші для США, аналітики ISW підкреслюють, що Кремль насправді терміново потребує економічної підтримки, аби уникнути можливих криз у 2025-2026 роках.
Згадаємо, що раніше президент США Дональд Трамп висловив думку, що українські делегати не з'явилися на переговорах у Саудівській Аравії, оскільки "вони мали три роки для завершення конфлікту".
#Бізнес #Президент (державна посада) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Інвестиції #Дональд Трамп #Росія #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Київ #Північна та Південна Америка #Вашингтон, округ Колумбія #Західна Європа #Нафта #Канада #CNN #Саудівська Аравія #Арктика #Ер-Ріяд #Інститут дослідження війни