Кредобанк і польський BGK уклали угоду терміном на 13 років, спрямовану на підтримку українських підприємств -- Delo.ua.

Церемонія підписання угоди відбулася 16 грудня у Варшаві. Документ підписали Якуб Карновскі, голова правління Кредобанку, та професор Марта Постула, яка є першим заступником голови правління державного банку розвитку Польщі BGK.

Тривалість угоди становить 13 років, з яких 10 років призначено для створення кредитного портфеля.

Згідно з домовленістю, клієнти Кредобанку отримають доступ до фінансування в межах механізму розподілу кредитного ризику. Кошти надаватимуться в межах Financial Instrument for World Resilience (FIWR) - першого проєкту, який повністю фінансується за рахунок FIWR із використанням національних коштів Польщі. Інструмент FIWR, як зазначається, створений для реалізації інвестиційних проєктів за межами ЄС із поєднанням європейських та польських фінансових ресурсів.

"Угода, укладена між BGK та Кредобанком, який є складовою частиною фінансової групи PKO BP, є знаковою подією. Це перша ініціатива, що отримала повне фінансування з Фінансового інструменту розвитку співпраці (FIWR), оператором якого виступає BGK. Новий мандат BGK у сфері розвитку співпраці відкриє можливості для створення нових фінансових інструментів, які сприятимуть посиленню польського soft power на міжнародній арені. Це також знаменує новий етап у підтримці міжнародної діяльності польських фінансових установ та укріпленні їхньої ролі у відновленні та економічній стабілізації країн-партнерів," - зазначає Марта Постула.

У Кредобанку в департаменті комунікацій повідомили, що новий механізм розподілу ризиків гарантує покриття 80% збитків за простроченими кредитами. Вони також підкреслили, що попередній досвід роботи в аналогічних умовах демонструє знижену збитковість таких кредитів у порівнянні з даними з окремих країн Європейського Союзу.

"Завдяки угоді з BGK, ми отримуємо інструмент для розподілу ризиків, який є безпосередньою підтримкою з боку польського уряду. Кредобанк, що є системно важливим банком в Україні та належить PKO Bank Polski, отримує можливість не лише зміцнити фінансування українських підприємств, але й сприяти розвитку польського бізнесу в Україні. Це реальний внесок у економічну співпрацю між Польщею та Україною, а також крок до майбутнього відновлення", - зазначає Якуб Карновскі.

Кредобанк наголосив на важливості укладених угод з BGK, які, згідно з домовленістю з Європейською комісією, з 2023 року відкрили можливості для реалізації двох програм спільного ризику. Завдяки цим ініціативам банк зміг видати кредити 233 клієнтам на загальну суму понад 53 мільйони євро. Як зазначає банк, це стало важливим кроком у збереженні близько 13 тисяч робочих місць на підприємствах, що функціонують в умовах підвищених ризиків через військові дії.

"Між Державним банком розвитку Польщі (BGK) і Кредобанком укладено угоду, що базується на фінансовому інструменті (Financial Instrument for World Resilience, FIWR). Цей крок є ще одним важливим аспектом економічної підтримки підприємств, які працюють у ризикових умовах. Ініціатива сприяє стабільності економіки країни та міжнародним проектам фінансової групи PKO Bank Polski", - зазначив Марек Радзіковський, заступник голови правління PKO Bank Polski та голова наглядової ради Кредобанку.

Як зазначив він, допомога польським підприємствам у розвитку їхньої діяльності за межами Польщі є важливим елементом стратегії, яка втілюється, зокрема, через Кредобанк та його мережу відділень у стратегічних країнах регіону, таких як Німеччина, Чехія, Словаччина, Румунія, а незабаром також Швеція та Литва.

#Польща #Україна #Європейський Союз #Українці #Чеська Республіка #Німеччина #Європейська комісія #Євро #Словаччина #Варшава #Банк #Литва #Румунія #Кредит #Польський народ #Швеція #Фінансові ресурси #КредоБанк #Бізнес #Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Автомобілі, виробництво, документи. Усик детально поділився інформацією про свою діяльність поза спортом.
Без електрики до 12 годин: YASNO оприлюднили невтішні прогнози на найближчі години.
Рекламна кампанія російського бренду та образа національного прапора: Юлія Верба стала фігурою резонансного скандалу - Радіо Максимум
Теги