
Цю інформацію наводить Delo.ua, посилаючись на відомості Фонду гарантування вкладів фізичних осіб.
З цієї суми 1,5 млрд грн, АТ "МР Банк" (раніше відомий як "Сбербанк") передав кредиторам дев'ятої черги, представляючи державне підприємство "Національний фонд інвестицій України".
Згідно з інформацією, наданою Фондом, у травні 2022 року Рада національної безпеки та оборони ухвалила рішення, яке призвело до зміни "материнських" компаній російських банків ПАТ "Промінвестбанк" і АТ "МР Банк" у реєстрі кредиторів на державу Україна. Це означає, що тепер держава виступає не лише кредитором 9-ї черги, але й акціонером цих фінансових установ.
Згідно з інформацією Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, на цей момент усі вісім черг кредиторів, включаючи бізнес, були повністю задоволені. Крім того, вже розпочато задоволення вимог кредиторів 9-ї черги, зокрема за рахунок фінансів, отриманих від управління та реалізації активів.
Також сума, що була виплачена для погашення вимог кредиторів 7-ї черги, становила 605,9 млн грн. Це стосується юридичних осіб-клієнтів банку, які не мають зв'язків з банківською установою.
"У цьому році ми передали державі, як кредитору 9-ї черги, та бізнесу більше ніж 2 мільярди гривень. Ці фінансові ресурси мають велике значення для підтримки економічної стабільності та обороноздатності нашої країни. Часто мова йде про оборотні кошти, які дозволяють підприємствам продовжувати виробництво, виконувати свої зобов'язання та виплачувати зарплати," - зазначила директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів Ольга Білай.
Ще 702,8 млн грн було спрямовано на задоволення вимог третьої черги, що виникли у тому числі на покриття витрат Фонду на виплату гарантованого відшкодування вкладникам. Також 217,0 млн грн пішло на погашення вимог НБУ як забезпеченого кредитора. Решту коштів отримали кредитори інших черг.
Станом на 1 липня 2025 року, за весь період функціонування Фонду, банки, що проходять процес ліквідації, виконали зобов'язання перед кредиторами на суму, що перевищує 73,9 млрд грн. Серед них приблизно 18,0 млрд грн було виплачено забезпеченим кредиторам, з яких 16,7 млрд грн отримав Національний банк.
Не так давно Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) оголосив про реалізацію активів восьми неплатоспроможних банків через платформу Prozorro.Продажі. Загальна стартова вартість усіх лотів становить 660,7 мільйона гривень. Серед них права вимоги за кредитами оцінюються на суму 560,8 мільйона гривень, тоді як нерухомість, земельні ділянки, автомобілі та інші основні засоби пропонуються за 98,8 мільйона гривень.
#Бізнес #Інвестиції #Україна #Українська гривня #Держава (політичний устрій) #Економіка #Сміливіше. #Машина. #Підприємницька діяльність #Національний банк України #Банк #Акціонер #Рада національної безпеки і оборони України #Нерухомість #Акціонерне товариство #Кредитор #Публічна компанія #Фонд гарантування вкладів фізичних осіб #Сбербанк Росії #Промінвестбанк