Косюк випередив усіх. Рейтинг десяти найбільших агрокомпаній України від Опендатабот.

Загальний дохід агрокомпаній, що потрапили до топ-10 рейтингу, збільшився в 1,7 рази. Загальний прибуток цих лідерів досяг 19,92 млрд грн. У список увійшли підприємства, які займаються розведенням домашньої птиці, вирощуванням зернових культур та обробкою насіння, повідомляє Опендатабот.

Понад половина компаній із топ-10 належить до фінансово-промислової групи МХП Юрія Косюка. На бізнеси з групи МХП загалом припадає 71% від сукупного доходу та 67% від загального прибутку лідерів галузі.

Вінницька птахофабрика зайняла перше місце у рейтингу, адже її дохід становить третину загальних доходів усіх компаній у списку. Минулого року дохід підприємства зріс на 27%, досягнувши 49,7 мільярда гривень. При цьому прибуток зріс ще більш значно – у 6,5 разів, до 4,02 мільярда гривень.

Миронівська птахофабрика підвищила свої доходи на 17%, досягнувши 24,97 млрд грн, і зайняла друге місце в рейтингу. Прибуток компанії зріс у 2,3 рази, склавши 3,12 млрд грн.

Лебединський насіннєвий завод, що входить до складу групи компаній LNZ Group, зайняв третє місце за приростом прибутку. Його дохід виріс на 19%, досягнувши 18,7 млрд грн, а прибуток зріс у 43 рази, склавши 143 млн грн. Цей показник є рекордним серед усіх компаній у списку лідерів.

Зернопродукт МХП досягла вражаючого доходу в 9,98 млрд грн, що стало найбільшим зростанням серед усіх компаній у рейтингу, практично подвоївши свої показники. Після складного 2023 року, який компанія завершила з фінансовими збитками, минулий рік приніс прибуток у розмірі 2,43 млрд грн.

Компанія "Енселко Агро", що є частиною групи "Кернел" Андрія Веревського, зайняла перше місце за прибутком, але лише п'яте — за обсягом доходу. Протягом року їй вдалося збільшити прибуток майже в чотири рази, досягнувши 4,22 млрд гривень. Водночас дохід зріс лише на одну третину, склавши 9,67 млрд гривень.

Ще одна компанія з групи Кернел, яка називається Дружба-нова, зайняла шосту позицію. Загалом бізнеси Кернела складають близько 30% прибутку серед десятки найуспішніших. Дружба-нова збільшила свої доходи на 9%, досягнувши 8,16 млрд грн, і отримала прибуток у розмірі 1,88 млрд грн, тоді як у 2023 році вона зазнала збитків у 1,81 млрд грн.

Також до Індексу увійшли:

-- НВФ Урожай (МХП) -- досягнув 6,84 млрд грн виручки та 1,77 млрд грн чистого прибутку;

Старинська птахофабрика (МХП) заробила 6,74 мільярда гривень, отримавши чистий прибуток у 1,12 мільярда гривень.

Агрохолдинг Олександра Рязанова, відомий як ПК Дніпровський, зафіксував дохід у розмірі 5,81 мільярда гривень і прибуток у 365 мільйонів гривень.

-- Оріль-лідер (МХП) -- доходи склали 5,58 мільярдів гривень, а прибуток досяг 0,84 мільярдів гривень.

У той же час, попередній рік став важким випробуванням для бізнесу Порошенка-молодшого: дві компанії втратили свої позиції та вибули з рейтингу. Це стосується ПК Поділля та ПК Зоря Поділля, загальний дохід яких склав 9,89 млрд грн. Крім того, Західний Буг з прибутком у 5,5 млрд грн також не зміг потрапити до топ-10.

За наданою інформацією, Опендатабот нещодавно оприлюднив список десяти найбільших ресторанів та готелів в Україні.

#Бізнес #Посівний матеріал #Прибуток (економіка) #готель #Ресторан #Юрій Косюк #Миронівський хлібопродукт #Вінниця #Персональний комп'ютер #Крупи #Рейтинг #Поділля #Буг (річка) #Кернел #Агрохолдинг

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Сервіси ЕКА повністю інтегровані в платформу "Дія.Бізнес".
У яких державах українці найактивніше відкривають бізнеси (інфографіка) -- Finance.ua
Своє.ІТ 2025 продемонструє понад 50 українських IT-інновацій.
Теги