Про це йдеться у меморандумі Фонду.
Вказується, що основний прогностичний сценарій передбачає завершення конфлікту до кінця 2025 року.
Економічні наслідки зимового дефіциту енергії можуть виявитися менш серйозними, ніж очікувалося раніше, завдяки інвестиціям компаній у власні генераційні потужності, розширенню можливостей імпорту з Європи та активним ремонтним роботам.
Розширений дефіцит поточного рахунку, що становить 8,4% від ВВП, свідчить про оновлення первинних даних щодо доходів, що частково компенсується зміцненням торгового балансу.
Інфляцію на кінець року було переглянуто в бік підвищення на 1 в. п. до 10%, насамперед через подальший тиск з боку прискорення зростання цін на сирі продукти харчування, що також вплинуло на основні продовольчі товари, а також через амортизацію попередніх періодів, зростання заробітних плат та цін на енергоносії.
Прогноз щодо зростання реального ВВП залишається стабільним в межах 2,5-3,5% на 2025 рік. Це обумовлено потенційним підвищенням від швидшого відновлення енергетичних потужностей у 2024 році та введенням нових об'єктів у 2025 році. Проте, ці позитивні фактори можуть бути компенсовані наслідками більш жорсткого ринку праці, що, в свою чергу, сприятиме зростанню доходів і споживання на фоні зниження цінового тиску.
Середню інфляцію у МВФ переглянули в бік підвищення відносно минулого звіту МВФ на 1,3 в.п. до 10,3%.
Одночасно, песимістичний прогноз від Міжнародного валютного фонду передбачає, що війна затягнеться, закінчившись лише в середині 2026 року. У рамках цього сценарію очікується більш тривалий та інтенсивний вплив на економічну активність, бюджетні витрати та платіжний баланс, порівняно з основним прогнозом, що матиме суттєві наслідки для макроекономічної політики.
Загальний дефіцит зовнішнього фінансування за погіршеного сценарію становить 177,2 млрд дол США порівняно з 148 млрд дол США за базового сценарію.
Негативний сценарій передбачає зменшення реального ВВП з подальшим поступовим відновленням; вищу та більш стабільну інфляцію; погіршення балансу поточного рахунку без урахування грантів; міжнародні резерви не перевищуватимуть 100% за критерієм ARA до 2027 року; загальний дефіцит без урахування грантів залишиться на рівні понад 20% до 2026 року.
#Бізнес #Інвестиції #Європа #Товари #Енергія #Їжа #Інфляція #Ринок праці #Валовий внутрішній продукт #Міжнародний валютний фонд #Імпорт #Дефіцитні видатки #Амортизація #Макроекономіка #Платіжний баланс