Коксохімічні компанії не мають достатніх фінансових ресурсів для покриття збільшення витрат, яке викликане підвищенням тарифів на електричну енергію, — повідомила компанія Укркокс.

Підвищення тарифів на передачу електричної енергії створить серйозні фінансові труднощі для підприємств коксохімічної індустрії, оскільки більшість з них не здатні забезпечити необхідні ресурси для покриття зростаючих витрат на електроенергію. Про це йдеться у зверненні асоціації Укркокс до Національної комісії, яка регулює енергетичний сектор і комунальні послуги. 13 листопада НКРЕКП ухвалила проект постанови, що передбачає збільшення тарифу на послуги з передачі електричної енергії на 26% з 2025 року: з 528,57 до 665,26 грн/МВт*год, про що повідомляють "Українські новини".

У разі схвалення відповідного рішення втрати коксохімічних підприємств складуть 1,3 млрд грн на рік.

"Враховуючи вiйну, енергетичну, логiстичну кризи, складну для галузi кон'юнктуру ринку пiдвищення тарифу буде мати вкрай негативнi наслiдки для української коксохiмiчної промисловостi", -- зазначається в листі.

Зокрема, галузева асоціація акцентувала увагу на надзвичайно важкому становищі металургійного сектора, який є головним споживачем продукції коксохімії і "не зможе покривати зростаючі витрати на коксохімічні товари через підвищення тарифів".

В Укркоксі наголосили, що й самі коксохiмiчнi пiдприємства "не мають достатнього фiнансового запасу мiцностi, щоб покрити зростаючi витрати на вci ресурси, зокрема на тариф на передачу електроенергi". У підсумку це може призвести до скорочення обсягiв виробництва та серйозних економiчних проблем у галузi.

Асоціація переконана, що витрати оператора системи передачі електричної енергії можуть бути значно знижені. Зокрема, необхідно зосередитися на скороченні витрат, пов'язаних із покриттям технологічних втрат, а також провести реструктуризацію боргових зобов'язань "Укренерго" та інших аспектів.

З огляду на вищевикладене, Укркокс звертається до НКРЕКП з проханням запровадити мораторій на підвищення тарифів на передачу електричної енергії до моменту стабілізації ситуації в металургійній та коксохімічній галузях, оскільки в іншому випадку значна кількість підприємств може опинитися на межі припинення діяльності, - йдеться в листі.

Нагадаємо, за підрахунками Федерації роботодавців України, додаткові витрати бізнесу від підвищення тарифу на передачу е/е сягнуть 13 млрд грн.

Спілка виробників будматеріалів попередила, що підвищення тарифу на передачу е/е призведе до зростання цін на будматеріали.

#Бізнес #Споживач #Електрична енергія #Робити #Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг #Енергетична галузь #Національна енергетична компанія «Укренерго» #Підприємницька діяльність #Українське інформаційне агентство #Федерація роботодавців України

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Гороховський поділився своїми думками про наслідки збільшення податкових ставок -- Finance.ua
У "Укренерго" повідомили про порядок відключення електроенергії 11 грудня - Фінансовий портал bigmir)net.
У четвер, відповідно до інформації від "Укренерго", планується відключення електропостачання з 07:00 до 22:00 для однієї та двох черг.
Теги