
Теоретично, дрон може бути дуже корисним для розвідки, але на практиці постає купа питань.
Китайські військові інженери заявили про створення мініатюрного безпілотника-розвідника розміром з муху. Однак у експертів зі зброї є великі сумніви щодо того, наскільки він може бути корисним, пише Business Insider.
Розробка була продемонстрована Китайським національним університетом оборонних технологій у відеорепортажі, який транслювався на державному військовому каналі CCTV-7. Цей мікродрон, що за своїми розмірами нагадує людський ніготь, має маленькі крила, схожі на листочки, та тонкі, гнучкі ніжки.
Герб Лін, старший науковий співробітник Стенфордського центру міжнародної безпеки та співпраці, в інтерв'ю для Business Insider зазначив, що, в принципі, цей дрон може бути ефективним засобом для спостереження, зокрема в закритих приміщеннях. Однак, його компактні розміри накладають певні обмеження на його функціональність.
"Якщо дрон є оригінальним і функціонує від звичайної батареї, його час у повітрі буде залежати від ємності цієї батареї. До того ж, він має невелику вагу, тому легко піддається впливу вітру. Усі ці аспекти вказують на те, що його ефективність для моніторингу великих територій є обмеженою," - зазначив аналітик.
Зменшуючи розміри дрона, ми підвищуємо його чутливість до впливу зовнішнього середовища, зазначає Семюел Бендетт, експерт з дронів та консультант Центру військово-морського аналізу.
"Навіть у приміщенні можуть бути умови, які можуть перешкодити роботі цих дронів, такі як навіть легкий вітерець, потік повітря від кондиціонера, відкрите вікно або інші перешкоди", - зауважив він.
Ще один аспект, який варто врахувати, - це зв'язок. Габарити дрона свідчать про те, що він, ймовірно, не зможе транспортувати важке устаткування.
"Хоча в теорії створити маленький безпілотник, аналогічний тому, що показали китайські інженери, цілком реально, його реальні характеристики, ймовірно, суттєво відрізнятимуться від очікуваних," – зазначив він.
Як повідомляє УНІАН, Великобританія зупинила виробництво своїх винищувачів Typhoon через відсутність замовлень на ці літаки.
Ми також зазначали, що наземні операції стають звичайною практикою на фронті в Україні. Українські військові активно застосовують ці методи для виконання різноманітних завдань, у тому числі і бойових.
#Китай (регіон) #Безпілотний літальний апарат #Інженер #Українське незалежне інформаційне агентство #Кондиціонер #Винищувальна авіація #Дрон #Зв'язок #Повітря #Повітряна розвідка #Літак. #Вітер #Артилерійська батарея #Прилад. #Крило.