Китайські фінансові установи почали обмежувати російським підприємствам можливість здійснення платежів через Індію, Об’єднані Арабські Емірати та Гонконг.

Банківські установи Китаю посилили контроль за фінансовими операціями з Індії, Об'єднаних Арабських Еміратів та Гонконгу, прагнучи виявити можливі зв'язки з Росією.

Цю інформацію розповсюдило видання The Moscow Times, повідомляє Укрінформ.

Представники російського бізнесу розповіли, що проводити оплату стає дедалі складніше: кредитні організації аналізують відвантажувальні документи - кому йде товар, куди і навіщо. До цього такі посилені перевірки були введені щодо переказів через Туреччину і країни СНД, але тепер вони поширилися на інші держави.

Ілона Горшенева-Долунц, представник "Опори Росії" у Китаї, підтвердила цю інформацію, зазначивши, що банки наполегливо вимагають, аби вантажі відправлялися саме в ту країну, з якої надійшли фінансові кошти. Завдяки посиленню контролю організації прагнуть уникнути ризиків пов'язаних із вторинними санкціями.

Інший російський представник бізнесу, гендиректор АТ "Первая Группа" Олексій Порошин каже, що китайські банки "закручують гайки" перед приходом Дональда Трампа до влади, тому ситуація не покращиться у 2025 році. Трамп раніше оголосив "торговельну війну" КНР, і місцеві банки не ризикуватимуть, щоб не дати привід новій американській адміністрації для санкцій.

Втім, можливості для здійснення платежів до Китаю все ще існують, зазначає Порошин. Наприклад, продовжують здійснюватися прямі транзакції між регіональними банками Росії та Китаю. Крім того, використовується оплата через Малайзію та Індонезію. Ще одна схема передбачає прямі перекази через філії російських банків, однак для цього необхідно мати відкриті рахунки в цих фінансових установах. Якщо рахунки є, то кошти доходять до постачальника протягом двох-трьох днів, а банк стягує фіксовану комісію за переказ у розмірі 4%.

Нещодавно з'ясувалося, що банки в Китаї почали обмежувати доступ до рахунків для російських компаній, оскільки їхні юридичні адреси співпадають з адресами санкційних організацій.

Проблеми з фінансовими операціями з Росії виникли ще в 2022 році внаслідок санкцій, накладених через військові дії в Україні. Починаючи з грудня 2023 року, банки з країн, які вважаються "дружніми", стали суворіше підходити до співпраці з російськими компаніями, що було зумовлено указом президента США. Цей документ передбачає, що іноземні фінансові установи можуть підпадати під обмеження, якщо вони надають допомогу у здійсненні угод із підсанкційними особами з Росії або сприяють постачанням для російського військово-промислового комплексу. У липні 2024 року США ще більше посилили санкції, розширивши визначення військово-промислової бази, включивши до нього всі підсанкційні російські компанії, в тому числі й банки.

#Бізнес #Китай (регіон) #Дональд Трамп #Росія #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Укрінформ #Індонезія #Банк #Об'єднані Арабські Емірати #Гонконг #Туреччина #Індія #Співдружність Незалежних Держав #The Moscow Times #Акціонерне товариство #Китай #Малайзія

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Співачка Кеті Перрі отримала можливість використовувати своє ім'я в Австралії - BBC News Україна
Британський регулятор вважає, що Apple може обмежувати розвиток інновацій у мобільних браузерах.
Пенсійний фонд України опублікував нові відомості про середній рівень заробітної плати, які будуть використані для визначення пенсійних виплат. -- Finance.ua
Теги