
Кабінет Міністрів України здійснив нові корективи в правила бронювання військовозобов'язаних, а також в критерії та процедуру визначення підприємств, установ і організацій, що мають критичне значення для економіки.
Кабінет Міністрів прийняв це рішення під час засідання, що відбулося в п’ятницю, 28 лютого, повідомив у Telegram представник уряду у Верховній Раді Тарас Мельничук.
Він зазначив, що згідно з ухвалою уряду були внесені поправки до постанови №76 від 27 січня 2023 року, яка стосується "Деяких аспектів реалізації норм закону "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" у частині бронювання військовозобов'язаних на період мобілізації та під час воєнного часу". Зміни стосуються:
* У загальному числі військовозобов'язаних, які підлягають бронюванню, слід врахувати працівників, які були призвані на військову службу в рамках мобілізації після 18 травня 2024 року;
* невиконання вимоги про 72-годинну перевірку інформації про працівника для державних установ під час його бронювання;
* скорочення терміну анулювання відстрочки для працівників підприємств, установ та організацій до 5 днів;
* запровадження місячного періоду для критерію щодо розміру нарахованої середньої заробітної плати працівників під час визначення підприємства, установи, організації критично важливими.
Кабінет Міністрів також дав завдання Пенсійному фонду та Міністерству цифрової трансформації впродовж місяця забезпечити електронну інформаційну взаємодію між реєстром застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування та Єдиним державним веб-порталом електронних послуг для перевірки відповідності умов щодо розміру заробітної плати військовозобов'язаних працівників за визначений проміжок часу.
Підприємства мають підтвердити критичність і перебронювати працівників до 31 березня
Як повідомлялося, на засіданні у вівторок, 25 лютого, Кабінет Міністрів відклав кінцевий термін перебронювання працівників та оновлення статусу критичності підприємств на місяць - з 28 лютого до 31 березня. Також на місяць продовжено термін дії чинних відстрочок для заброньованих працівників.
Крім того, уряд спростив процедуру бронювання працівників через портал "Дія", скасувавши до 1 квітня вимогу щодо 72-годинної верифікації для повторного бронювання робітників.
Раніше бізнес звертався з проханням продовжити терміни підтвердження критичності підприємств та перебронювання співробітників відповідно до нових норм. Зокрема, у Європейській Бізнес Асоціації наголошували на важливості цього кроку у зв'язку з наслідками хакерської атаки на державні реєстри, які були недоступні протягом більше ніж місяця.
Нагадуємо, що з 1 грудня 2024 року Кабінет Міністрів України внесе зміни в процедуру бронювання працівників від мобілізації через платформу "Дія". Важливо, щоб підприємства, які є критично важливими, до кінця лютого підтвердили свою статус критичності, відповідно до нових вимог. Для цього компанії повинні відповідати щонайменше трьом з восьми визначених критеріїв.
#Бізнес #Мобілізація #Економіка #Сміливіше. #Уряд України #Верховна Рада #Військовозобов'язаний #Telegram (сервіс обміну повідомленнями) #Підприємницька діяльність #Страхування #Броня #Органи державної влади