Кабінет Міністрів України – Юлія Свириденко провела зустріч з керівниками бізнесу ПАР: акцент на нових ініціативах та зміцнення торговельно-економічних зв'язків.

Під час свого візиту до Південно-Африканської Республіки перший віце-прем'єр-міністр України та Міністр економіки Юлія Свириденко провела зустріч з підприємцями та представниками бізнес-асоціацій цієї країни. На зустрічі обговорювалися питання, пов'язані з торговими відносинами та залученням приватних інвестицій для відновлення України після війни.

До складу делегації включилися Міністр аграрної політики Віталій Коваль, а також бізнес-лідери з України.

Вперше українська делегація, до складу якої увійшли міністри та представники бізнесу, здійснила офіційний візит до Південної Африки з метою налагодження бізнес-партнерств. Наші торговельні зв'язки з цим регіоном володіють значним потенціалом для зростання. У минулому році загальний обсяг двосторонньої торгівлі товарами між Україною та ПАР досяг 113,9 млн доларів, що є вкрай невеликим показником. Більша частина цього обсягу складає імпорт з Південної Африки. Проте вже зараз існують українські підприємці, які активно працюють на цьому ринку, зокрема виробники інноваційних систем безпеки, кондитерських виробів та аграрії, які експортують соняшникову олію. Нам вкрай важливо підвищити експорт наших товарів до Південної Африки, і я впевнена, що цей візит сприятиме цьому процесу, — підкреслила Юлія Свириденко.

До складу делегації увійшли українські бізнесмени, задіяні в різних галузях, таких як агропереробка, інфраструктура, будівельна діяльність та машинобудування, з особливою увагою до агропромислового сектора.

Зустріч із представниками африканського бізнесу відбулася на базі Торгівельно-промислової палати Йоганнесбурга і зібрала близько 30 підприємців ПАР.

"Бачимо активний інтерес у співпраці в розрізі сільського господарства, діджиталізації, енергетики, медичної та освітньої сфер та інших", -- додала Перший віце-прем'єр-міністр України.

Вона також підкреслила, що в даний час Україна та Південноафриканська Республіка займаються розробкою низки угод, які здатні зміцнити їхню співпрацю. Серед них – угода про співробітництво в аграрній сфері та угода щодо створення Спільної міжурядової комісії з торговельно-економічних питань. Ця комісія стане регулярним форумом для взаємодії між урядами та бізнесом і слугуватиме ефективним інструментом для швидкого вирішення торгових і економічних викликів.

Сторони також виявили намір організувати спільний бізнес-форум в Південноафриканській Республіці. Юлія Свириденко висловила вдячність приватним компаніям ПАР за їхню активну підтримку України.

"Африканські компанії активно допомагають Україні з початку повномасштабного вторгнення, наприклад, компанія Aspen, яка надала кілька вантажів гуманітарної допомоги -- життєво необхідних ліків для українців. Перші гуманітарні вантажі від компанії були в Україні вже у перший місяць війни. Нам вкрай важливо посилювати голос України на африканському континенті, зокрема і завдяки підтримці приватного сектору. Аби цей гучний голос доносив правду про війну в Україні, злочини Росії і економічні можливості, які ми пропонуємо", -- підсумувала Юлія Свириденко.

#Бізнес #Росія #Україна #Підприємництво #Товари #Українці #Капітал (економіка) #Африка #Експорт #Енергетична галузь #Сільське господарство #Інфраструктура #Уряд України #Економіка України #Злочин #Імпорт #Південна Африка #Вантаж #Машинобудування #Торгівля #Олія #Перший віце-прем'єр-міністр України #Агропромисловий комплекс #Йоганнесбург

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У угоді щодо рідкісноземельних ресурсів не буде враховано вже отриману допомогу з боку США, – заявив Шмигаль.
Росія готова розглядати шляхи досягнення "балансу інтересів", однак не має наміру йти на компроміси щодо Криму чи Запорізької атомної електростанції, заявив Лавров.
Угода щодо природних ресурсів та "план Маршалла": Шмигаль поділився інформацією про "вартість відновлення" для України (ексклюзив)
Теги