Кабінет Міністрів України та уряд Фінляндії досягли угоди щодо посилення та розширення співпраці в галузі охорони навколишнього середовища.

Міністр екології та природних ресурсів України Світлана Гринчук зустрілася з делегацією з Фінляндії, що прибула в Україну.

Протягом останнього місяця ми вже втретє зустрічаємося з нашими фінськими колегами для обговорення важливих питань у сфері охорони навколишнього середовища. Після робочої поїздки української урядової делегації до Гельсінкі в жовтні цього року, ми продовжили наше партнерство, розпочавши спільний проект між Міністерством довкілля України та Фінським метеорологічним інститутом за підтримки Міністерства закордонних справ Фінляндії. Як ми обговорили з моїм колегою Каеєм Мюккяненом, ми плануємо активізувати співпрацю з фінськими бізнесменами, які можуть сприяти розвитку екологічних ініціатив, - підкреслила Світлана Гринчук.

Вони обговорили перспективи нашої співпраці, які можуть резонувати з Пунктом 8 Формули миру Володимира Зеленського та чинним Меморандумом між нашими країнами. "Окрім співголовування Фінляндії у роботі над пунктом 8 Формули миру, ми маємо також багато довкіллєвих напрямків між нашими фахівцями. Тому експертиза бізнесу для нас є надзвичайно важливою",-- наголосила Світлана Гринчук.

Серед гостей міністерства також були і представники державно-приватного сектору Фінляндії у складі керівництва фінської National Emergency Supply Agency, а також керівників компаній Destia, Nocca, Söderberg & Partners, за організаційної підтримки Miltton Group. Це вагомий аргумент для України як сильного гравця на міжнародній арені.

Світлана Гринчук також розповіла про виклики енергетичної системи, пов'язані з російськими атаками інфраструктури, а також складнощі фіксації збитків унаслідок бойових дій.

Актуальні напрямки співпраці між Україною та Фінляндією, які ми продовжуємо розвивати, незважаючи на військові дії:

· підвищення якості водних ресурсів і забезпечення доступу до води, особливо в зонах конфлікту;

· вдосконалення системи контролю за екологічною ситуацією;

· керування лісовими ресурсами під час воєнних дій, коли ліси страждають від наслідків бойових операцій та вогневих спалахів;

· перетворення кліматичної стратегії;

· організація системи утилізації відходів та реалізація нашої реформи на практиці;

· Вкладення в дослідження та виробництво критично важливих матеріалів в Україні (для цього у нас вже існує вдосконалене законодавче підґрунтя).

"Дякую представникам фінської делегації за ваші зусилля та ідеї для розвитку. Надзвичайно важливо мати союзників, які ведуть з нами діалог не тільки закордоном, але й у Києві, попри небезпеку", - зауважила Світлана Гринчук.

#Бізнес #Інвестиції #Україна #Володимир Зеленський #Київ #Інфраструктура #Ліс #Уряд України #Бойові дії #Законодавство #Природне середовище #Вода #Моніторинг #Фінляндія #Природний ресурс #Міністерство закордонних справ (Україна) #Гельсінкі #Атака #Водні ресурси #Пожежа #Відходи

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Наречена Джеффа Безоса поділилася знімком, на якому вона позує в масці та тримає батіг.
Бронювання через "Дію" знову доступне: які наслідки це матиме для бізнесу?
Сьогодні світла стане ще менше: в Україні оновили розклади відключень.
Теги