
Більше 275 000 українців, серед яких 134 000 жінок, успішно пройшли професійне навчання та підвищення кваліфікації в рамках ініціативи Skills Alliance. Цю інформацію було представлено на Skills Alliance Lab під час Конференції з відновлення України (URC2025), що відбулася в Римі.
Skills Alliance for Ukraine — це міжнародна ініціатива, що об'єднує зусилля різних сторін для вирішення гострої проблеми нестачі кваліфікованих кадрів, викликаної війною. Альянс був заснований під час конференції URC2024 у Берліні за ініціативою Федерального Міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини разом із Міністерством економіки України. Від моменту свого створення кількість учасників Альянсу зросла з 50 до 79. У його складі є донори, міжнародні організації, представники громадянського суспільства та бізнесу, які спільно працюють над покращенням професійної освіти та перепідготовки, що є критично важливими для відновлення України.
Загалом Альянс зобов'язався підготувати 390 000 фахівців для України до 2027 року. Загальна мобілізована Альянсом сума для реалізації цієї мети вже перевищила 900 мільйонів євро, тоді як торік вона становила 700 мільйонів.
Війна суттєво вплинула на ринок праці в Україні, викликавши ряд серйозних проблем. Серед основних викликів - структурне безробіття та нестача кваліфікованих спеціалістів у різних галузях, що виникає через невідповідність професійних навичок працівників вимогам роботодавців. Для покращення ситуації ми співпрацюємо з партнерами, впроваджуючи різноманітні програми з професійної освіти, перепідготовки та підвищення кваліфікації українців. Ініціатива Skills Alliance значно зміцнює цей напрям, адже всього за рік з моменту її створення 275 тисяч українців отримали нові знання. Це дає їм змогу реалізувати свої професійні амбіції, а працедавцям - знайти потрібних спеціалістів у цей складний час, - підкреслила заступник Міністра економіки України Тетяна Бережна.
Під час заходу було також офіційно запущено вебсайт Альянсу -- skills-alliance-for-ukraine.org, який покликаний покращити координацію та прозорість. Ця нова платформа дозволить учасникам Альянсу ефективніше співпрацювати, обмінюватися досвідом і надавати широкій аудиторії огляд усіх освітніх ініціатив, які підтримує Альянс.
Skills Alliance підтримує українців у набутті нових знань і вмінь, визнанні їхніх кваліфікацій та побудові стабільного майбутнього -- в Україні, у країнах тимчасового перебування або після повернення додому. Зокрема, в межах Skills Alliance Lab були представлені надихаючи приклади кращих практик учасників Альянсу:
Свідченням розширення впливу та обсягу Альянсу стали нові зобов'язання, які були представлені під час Skills Alliance Lab. Серед них:
У рамках інтеграційного процесу України до Європейського Союзу Skills Alliance продовжить реалізовувати проекти, що сприяють важливим реформам, а також підтримують інклюзію та гендерну рівність у сферах освіти і працевлаштування. Альянс також запрошує нових учасників, які бажають поділитися своїм досвідом та ресурсами для підтримки українського народу та економічного розвитку.
#Бізнес #Європейський Союз #НАТО #Українці #Дефіцит #Німеччина #Економіка #Безробіття #Уряд України #Євро #Ринок праці #Берлін #Працевлаштування #Робоча сила #Громадянське суспільство #Список міністрів економіки України #Міністерство економіки України #Кваліфікація #Міжнародна організація