
Команда, що займається ветеранським напрямком Мінстратегпрому, разом із Центром реінтеграції ветеранів організувала захід для роботодавців у галузі оборонного виробництва під назвою "Зброя. Ветерани: підсилюй свою команду ветеранами!". У заході взяли участь більше 30 фахівців з HR, які представляли приватні оборонні компанії.
Заступник Міністра у справах стратегічних промислових секторів Анна Гвоздяр підкреслила, що даний захід є першим у серії ініціатив, націлених на покращення продуктивності людського капіталу оборонно-промислового комплексу через залучення ветеранів та їх підтримку на робочих місцях.
"Після закінчення війни на наші оборонні підприємства прийде ще більше ветеранів. Вони зміцнять команди і привнесуть свій досвід, який вже зараз робить нашу зброю унікальною. Нам потрібно створити всі необхідні умови для цього — вже тепер залучати ветеранів до процесу виробництва озброєння і бути готовими в майбутньому прийняти значно більшу кількість ветеранів на оборонні підприємства", - підкреслила Анна Гвоздяр.
Модератор заходу, ветеран та проектний менеджер із залучення ветеранів в оборонну промисловість Мінстратегпрому Дмитро Козацький поділився власним досвідом професійної реалізації під час проходження служби та в статусі ветерана. А також розповів, чому роботодавцям варто інтегрувати в команду людей з військовим досвідом.
"Протягом служби ти невпинно вдосконалюєш свої професійні та особистісні навички. Це може бути як вміння працювати з технікою, так і досвід у плануванні та логістиці, а також цифрові компетенції. Адаптивність, лідерські якості та швидкість прийняття рішень — всі ці вміння дають змогу ветерану значно зміцнити команду роботодавця", - зазначив Дмитро Козацький.
Директор Центру реінтеграції ветеранів Марина Соколова поділилася актуальними фактами та можливостями на ринку праці для ветеранів, а також надала корисні рекомендації для роботодавців:
"На сьогоднішній день досвід АТ "УОП" підтверджує, що оборонні підприємства можуть запропонувати ветеранам те, що не може надати майже жоден інший роботодавець - не просто зайнятість, а роботу, яка має глибокий сенс для країни, що перебуває у стані війни. Наше бажання та готовність до ефективної взаємодії з ветеранами безпосередньо вплине на життєздатність бізнесу. Згідно з нашими прогнозами, в найближчі кілька років близько 35% активного населення України матиме військовий досвід або буде родичами ветеранів," - підкреслила Марина Соколова.
Тетяна Ціленко, керівник психологічного відділу благодійного фонду "Веста", поділилася порадами стосовно етичного спілкування з працівниками-ветеранами. Вона акцентувала на необхідності надання психологічної підтримки ветеранам, що допомагає їм у їхньому професійному вливу та адаптації до нових умов.
#Бізнес #Комунікація #Фірма #Уряд України #Ринок праці #Логістика #Менеджмент #Працевлаштування #Етика #Людський капітал #Зброя #Робоча сила #Акціонерне товариство