Кабінет Міністрів України та Міністерство фінансів повідомили, що протягом минулого тижня бізнесмени отримали 917 кредитів на пільгових умовах, загальна сума яких склала 3,5 мільярда гривень в рамках державної програми "Доступні кредити 5-7-9%".

Протягом минулого тижня в рамках Державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" підприємці отримали 917 пільгових кредитів на загальну суму 3,5 мільярда гривень від уповноважених банків. З цього числа 598 кредитів були видані банками державного сектора на суму 1,4 мільярда гривень.

З початку 2024 року за Програмою підприємці отримали 22 923 кредити на 86 млрд грн, з яких від банків державного сектору економіки - 17 002 кредити на 42,9 млрд гривень.

Протягом періоду воєнного стану в Україні було видано 67 065 кредитів на загальну суму 263,3 млрд грн. З цієї кількості банки державного сектору надали 50 036 кредитів на 133,3 млрд грн. Станом на 2 грудня цього року:

- 30,54 мільярда гривень - для інвестиційних потреб;

- 67,37 мільярда гривень виділено на підтримку обігових активів.

- 40,58 мільярдів гривень - фінансування для аграрних виробників.

- 28,6 мільярдів гривень виділено на обробку аграрної продукції.

1,46 мільярда гривень - для підтримки енергетичних послуг.

- 57,55 млрд грн - на антивоєнні цілі;

- 31,0 млрд грн - фінансування в умовах підвищеного воєнного ризику.

Усього з моменту старту Програми підписано 101 887 кредитних договорів на 353 млрд грн, з них банками державного сектору економіки - 70 512 договорів на 160 млрд гривень.

Цю програму впроваджує Фонд розвитку бізнесу (ФРБ), єдиним учасником якого виступає Уряд України через Міністерство фінансів, яке відповідає за координацію всіх основних напрямків роботи Фонду.

В рамках Державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" Фонд розвитку підприємництва підписав угоди про співпрацю з 46 фінансовими установами. Держава продовжує забезпечувати всі необхідні компенсаційні виплати для бізнесу за укладеними кредитними договорами в рамках даної програми.

Нагадаємо, що 13 вересня цього року Уряд затвердив ініційовані Міністерством фінансів зміни, спрямовані на вдосконалення механізмів надання фінансової підтримки для мікро-, малих та середніх підприємств (ММСП). Це особливо актуально в умовах повномасштабної війни. Йдеться, зокрема, про розвиток державних програм "Доступні кредити 5-7-9%", "Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%" та "Доступний факторинг".

З умовами участі в програмах та переліком уповноважених банків можна ознайомитись за посиланням.

#Бізнес #Міністерство фінансів (Україна) #Українська гривня #Держава (політичний устрій) #Капітал (економіка) #Економіка #Уряд України #Воєнний стан #Банк #Сільськогосподарська продукція #Оренда #Кредит (роз'яснення) #Мікроекономіка #Факторинг (фінансування)

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Як відбуватиметься вимкнення електроенергії в Україні 11 грудня: розклад відключень.
Гетманцев зазначає про зменшення надходжень від податків, які стосуються гральної індустрії.
В Україні планують запровадити нові правила щодо переказів між картами, які також вплинуть на фізичних осіб-підприємців (ФОП).
Теги