Кабінет Міністрів України та Міністерство фінансів повідомили, що за останній тиждень підприємці отримали 786 кредитів на загальну суму 2,4 млрд гривень у рамках державної програми "Доступні кредити 5-7-9%".

Протягом останнього тижня в рамках державної ініціативи "Доступні кредити 5-7-9%" бізнесмени отримали 786 пільгових позик від акредитованих банків, що в сумі склало 2,4 мільярда гривень. Серед них банки з державним капіталом видали 535 кредитів на загальну суму 1,2 мільярда гривень.

З початку 2025 року в рамках програми 5-7-9 бізнесмени отримали 9 367 кредитних заявок на загальну суму 30,1 млрд гривень, серед яких 6 018 кредитів на 12,1 млрд гривень було видано банками державного сектора.

Протягом одного року воєнного стану в Україні було надано 79 002 кредитів на загальну суму 306,6 мільярда гривень. З цієї кількості, банки державного сектора видали 57 880 кредитів на 153,9 мільярда гривень. Станом на 5 травня цього року:

- 40,45 млрд грн - на інвестиційні цілі;

- 75,32 млрд грн буде виділено на забезпечення оборотного капіталу.

46,62 мільярда гривень - це сума кредитів, наданих агровиробникам.

- 37,07 мільярда гривень призначено для обробки сільськогосподарських товарів.

- 2,37 мільярда гривень виділено на підтримку енергосервісу.

- 57,30 мільярда гривень - для потреб, пов’язаних з протидією війні.

- 33,89 мільярда гривень - фінансування в умовах підвищеного військового ризику.

З початку реалізації Програми було укладено 113 824 кредитних угод на загальну суму 396,2 млрд грн. З цього числа банки державного сектору видали 78 356 угод на 180,5 млрд гривень.

Програму впроваджує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), єдиним учасником якого виступає Уряд України через Міністерство фінансів, яке відповідає за координацію всіх основних напрямів роботи Фонду.

У рамках Державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" Фонд розвитку підприємництва уклав партнерські угоди з 46 банківськими установами. Держава продовжує виконувати всі необхідні компенсаційні виплати для підприємств, які беруть участь у програмі, згідно з укладеними кредитними угодами.

Нагадаємо, що 13 вересня минулого року Уряд підтримав запропоновані Мінфіном зміни для удосконалення процесів надання фінансової державної підтримки мікро- , малого та середнього підприємництва (ММСП), що особливо важливо в умовах повномасштабної війни. Насамперед йдеться про розвиток Державних програм "Доступні кредити 5-7-9%", "Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%", "Доступний факторинг".

Ознайомитися з умовами участі в програмах та списком авторизованих банків можна за цим посиланням.

#Бізнес #Міністерство фінансів (Україна) #Українська гривня #Держава (політичний устрій) #Капітал (економіка) #Економіка #Уряд України #Банк #Сільськогосподарська продукція #Кредит #Оренда #Кредит (роз'яснення) #Мікроекономіка #Факторинг (фінансування)

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У Києві під час одного з вихідних десятки безпритульних тварин отримали нові домівки. Ви будете вражені кількістю щасливих історій! (ФОТО) - Hochu.ua
Месенджер Skype завершить свою діяльність: що потрібно знати - Фінанси bigmir)net
Ціни на золото знову піднялися: BI розкриває причини цього зростання.
Теги