Кабінет Міністрів України разом з Міністерством фінансів повідомляє: протягом минулого тижня бізнесмени отримали 543 кредитні угоди на загальну суму 1,9 мільярда гривень у рамках програми "Доступні кредити 5-7-9%".

Протягом минулого тижня в рамках Державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" підприємці отримали 543 пільгові кредити на суму 1,9 мільярда гривень від уповноважених банків. Серед них банки державного сектору надали 312 кредитів, загальна сума яких склала 0,7 мільярда гривень.

З початку 2025 року за програмою 5-7-9 підприємці отримали 7 868 кредитів на 25,7 млрд грн, з яких від банків державного сектору економіки - 4 950 кредитів на 9,9 млрд гривень.

За час дії воєнного стану в Україні видано 77 503 кредити на 302,1 млрд грн (у тому числі банками державного сектору - 56 812 кредитів на 151,6 млрд грн), з яких станом на 21 квітня поточного року:

- 39,49 мільярдів гривень - для інвестиційних потреб;

- 74,40 мільярда гривень - для підтримки обігових коштів;

- 45,83 мільярда гривень - фінансування для аграрних підприємств.

- 36,11 мільярда гривень виділено на обробку агропродукції.

- 2,30 мільярда гривень виділено на підтримку енергосервісних проектів;

- 57,31 млрд грн - на антивоєнні цілі;

- 33,15 млрд грн - кредитування в зоні високого воєнного ризику.

Від початку реалізації Програми було укладено 112 325 кредитних угод на загальну суму 391,7 млрд грн, з яких 77 288 угод на 178,2 млрд гривень видано банками державного сектора економіки.

Програму реалізує Фонд розвитку підприємництва (ФРП), єдиним учасником якого є Уряд України в особі Міністерства фінансів України, що координує усі ключові аспекти діяльності Фонду.

В рамках Державної програми "Доступні кредити 5-7-9%" Фонд розвитку підприємництва підписав угоди про співпрацю з 46 фінансовими установами. Держава продовжує виконувати всі необхідні компенсаційні виплати для бізнесу за укладеними кредитами в рамках цієї програми.

Нагадаємо, що 13 вересня минулого року Уряд підтримав запропоновані Мінфіном зміни для удосконалення процесів надання фінансової державної підтримки мікро- , малого та середнього підприємництва (ММСП), що особливо важливо в умовах повномасштабної війни. Насамперед йдеться про розвиток Державних програм "Доступні кредити 5-7-9%", "Доступний фінансовий лізинг 5-7-9%", "Доступний факторинг".

Інформацію про умови участі в програмах і список уповноважених банків можна знайти за цим посиланням.

#Бізнес #Міністерство фінансів (Україна) #Українська гривня #Держава (політичний устрій) #Капітал (економіка) #Економіка #Уряд України #Банк #Сільськогосподарська продукція #Оренда #Кредит (роз'яснення) #Мікроекономіка #Факторинг (фінансування)

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Європейський Союз має намір внести зміни до законодавства щодо мінімальних податків, аби "заспокоїти" Сполучені Штати, повідомляє Bloomberg.
"У часи кризи ми почуваємося комфортно, а в мирні моменти – не так вже й затишно."
США не надто реагують на атаки в Україні: який шлях обирає Путін для Трампа?
Теги