Кабінет Міністрів України та Фонд державного майна України повідомили про надходження більше 224 мільйонів гривень до державного бюджету в результаті двох місяців аукціонів "Земельного банку".

Протягом двох місяців з моменту запуску торгів проекту "Земельний банк" у платформі "Прозорро.Продажі" було організовано 209 аукціонів на суборенду державних сільськогосподарських земель, загальна площа яких становить 19 164 гектари. Загальна сума успішних ставок, включаючи ПДВ, перевищила 660 мільйонів гривень. З цієї суми 224 мільйони вже надійшли до ТОВ "Державний земельний банк".

Завдяки високій конкуренції -- в середньому 11 учасників на кожні торги -- стартова вартість суборенди землі зросла у 9 разів, а середня вартість гектару зафіксувалася на рівні 28,9 тисячі гривень на рік. Загалом під час торгів ТОВ "Державний земельний банк" отримав 2107 пропозицій від малих, середніх та великих гравців ринку.

"На фоні активної конкуренції під час аукціонів та значного зацікавлення аграріїв у державних сільгоспземлях, ми помічаємо й інші важливі аспекти суборенди. Усі переможці аукціонів представлені фермерськими господарствами, а також малими та середніми агропідприємствами. Це спростовує побоювання про можливу монополізацію ринку великими компаніями. Варто зазначити, що саме представники малого та середнього бізнесу активно борються за можливості для розвитку та розширення своїх справ. Вони готові платити ринкову ціну і чесно змагатися", - зазначив Ігор Тимошенко, заступник голови Фонду державного майна України.

Найбільшим лотом "Земельного банку" стала ділянка площею 3968,9 гектарів, розташована в Кіровоградській області. Початкова вартість цього лота була встановлена на рівні 12,19 мільйона гривень, але під час аукціону вона стрімко зросла до 133 мільйонів гривень. За право придбати цю землю боролися дев'ять учасників з різних куточків країни, серед яких аграрії з Кіровоградської, Вінницької, Черкаської, Полтавської та Миколаївської областей.

Протягом останніх двох місяців ми уклали 87 угод з переможцями, що призвело до надходження понад 220 мільйонів гривень до державного та місцевих бюджетів. Багато аграрних підприємств і фермерських господарств активно брали участь у торгах. Троє з них мають більше 10 перемог на рахунку. Наприклад, нещодавно ТОВ "Братське-Агро", яке виграло торги за рекордну земельну ділянку в рамках нашого проекту, стало лідером за ціновими пропозиціями у 7 аукціонах і отримало в суборенду понад 6 тисяч гектарів державних земель. Це демонструє високий рівень довіри до нашої ініціативи, лояльність учасників ринку та стабільний інтерес аграріїв до прозорого механізму суборенди державних земель і вигідних умов користування ділянками, — зазначив генеральний директор ТОВ "Державний земельний банк" Ярослав Ярославський.

Найвища середня ціна за гектар землі зафіксована у Вінницькій області, складаючи 36 088 грн/га. Другу позицію займає Кіровоградська область з показником 33 567 грн/га, а на третьому місці опинилася Київщина з 28 345 грн/га. У той же час, в Закарпатті середня вартість значно нижча — лише 4238 грн/га.

На сьогоднішній день у державній електронній системі "Прозорро.Продажі" представлено 60 земельних ділянок для суборенди, загальна площа яких складає 5161 гектар. Більшість з цих ділянок були повторно виставлені на аукціон через різні причини: невідповідність документів, поданих учасниками, вимогам актуального законодавства, економічно не обґрунтовані ставки або ж відсутність учасників на торгах.

Найбільша з доступних на сьогодні земельних ділянок має площу 1120,6 гектарів і знаходиться в Баштанському районі Миколаївської області. Її початкова вартість складає 3,5 мільйона гривень, а аукціон заплановано на 20 грудня. Найменша ділянка, площею 2,05 гектара, розташована у Вінницькій області. Цього місяця вперше відбудуться торги також у Дніпропетровській та Полтавській областях. В цілому, з початку реалізації проекту аукціони були оголошені в 15 областях України.

Завдяки діяльності "Земельного банку" державні сільськогосподарські землі поступово виходять із тіні і стають доступними для аграріїв по всій Україні на справедливих умовах. Це позитивно впливає на наповнення бюджетів держави та місцевих органів влади, а також підтримує економіку України в умовах викликів, пов’язаних з повномасштабною війною.

Нагадаємо, "Земельний банк" -- проект Фонду державного майна України, який запускає прозорий та ефективний ринок оренди державних сільськогосподарських земель через онлайн-аукціони. Аукціони відбуватимуться відкрито та конкурентно у державній системі "Прозорро.Продажі". Потенційні учасники мають відповідально підготуватися до торгів - зібрати та вчасно подати всі необхідні документи, розрахувати ставки, які вони можуть робити під час аукціону тощо.

Додаткові відомості про "Земельний банк" можна знайти на офіційному веб-сайті проекту або на його офіційній сторінці у Facebook.

#Бізнес #Київщина #Українська гривня #Бюджет #Уряд України #Законодавство #Економіка України #Дніпропетровська область #Вінницька область #Місцевий бюджет #Банк #Ставок #Миколаївська область #Гектар #Земельна ділянка #Фермер #Полтавська область #Конкуренція (економіка) #Аукціон #Фонд державного майна України #Кіровоградська область #Монополія #Підкарпатська Русь #Баштанський район

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Для реалізації плану енергоефективності до 2030 року місту Вознесенськ необхідно залучити ₴5,8 мільярда.
Зірка еротичного кіно відзначила свій дебют у змішаних єдиноборствах, здобувши перемогу над популярним блогером.
Волонтерська ініціатива компанії "Українські Хімічні Технології ЛТД" під керівництвом Павла Бартковського: внесок бізнесу у підтримку збройних сил.
Теги