Витрати великих технологічних компаній на штучний інтелект перевищать оборонний бюджет Європейського Союзу, згідно з інформацією WSJ.

Чотири найбільші технологічні компанії світу -- , , Amazon та Meta -- цього року планують інвестувати рекордні $400 мільярдів у розбудову інфраструктури для штучного інтелекту. Ця сума перевищує загальні оборонні витрати всіх країн Євросоюзу за 2024 рік. Про це пише The Wall Street Journal.

Згідно з прогнозами Morgan Stanley, загальні витрати на чіпи, сервери та дата-центри в період з 2025 по 2028 рік можуть скласти близько $2,9 трильйона. Уже в цьому році, за оцінками, ці інвестиції можуть сприяти зростанню ВВП на рівні до 0,5%.

Лідерами цих перегонів є та Meta, ринкова капіталізація яких нещодавно перевищила $4 трлн та $2 трлн відповідно. Їхні акції продовжують зростати, попри рекордні капітальні вкладення. Ключовий постачальник чипів для ШІ, компанія Nvidia, також перебуває на піку, з капіталізацією понад $4 трлн.

На тлі цього буму компанія виглядає аутсайдером. Вона витрачає значно менше за конкурентів, не має чіткої публічної ШІ-стратегії та стикається з тиском з боку інвесторів та внутрішньою деморалізацією серед ШІ-дослідників.

Одночасно "озброєння" несе за собою й соціальні наслідки. Незважаючи на збільшення доходів, значні витрати на інфраструктуру негативно впливають на прибутковість підприємств. Щоб компенсувати ці витрати, з 2022 року великі технологічні компанії скоротили близько 100 співробітників, включаючи розробників, яких все частіше замінює штучний інтелект.

Навіть найбільші компанії стикаються з викликами. Нещодавно акції Amazon знизилися на 7% після публікації звіту, що свідчить про уповільнення розвитку їхнього хмарного підрозділу, який є ключовим для функціонування моделей штучного інтелекту.

Обсяги вкладень у інфраструктуру штучного інтелекту свідчать про те, що світ вступає в нову еру технологічних змін, яка може зрівнятися з тією, що була з розвитком інтернету. Ведучі технологічні компанії вважають, що штучний інтелект стане основою глобальної економіки, і той, хто зможе управляти цією інфраструктурою, визначатиме напрямок майбутнього.

Аналіз витрат на оборону в Європейському Союзі є вражаючим. Це свідчить про те, що приватні технологічні компанії сьогодні вкладають у своє майбутнє більше ресурсів, ніж весь континентальний союз у забезпечення своєї безпеки.

#Бізнес #Інвестиції #Європейський Союз #Штучний інтелект #Інвестор #The Wall Street Journal #Інфраструктура #Інтернет #Мета-платформи #Валовий внутрішній продукт #Прибуток (економіка) #Долар США #Конкуренція (економіка) #Amazon (компанія) #Сервер (обчислювальна техніка) #Перегони озброєнь #Революція #Інтегральна схема #Світова економіка #Nvidia #Ринкова капіталізація #Морган Стенлі

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Ризикована гра: як уявлення Трампа щодо влади можуть спричинити економічний колапс.
Трагедія на Безлюдівці: жінка потрапила до реанімації після інциденту на водних атракціонах.
Витрати великих технологічних компаній на штучний інтелект перевищать оборонний бюджет Європейського Союзу, згідно з інформацією WSJ.
Теги