Хто піднявся, а хто втратив. NV досліджує, як живуть найзаможніші українці та які зміни відбуваються з їхніми фінансами на третій рік війни.

Кількість мільярдерів зростає, але фінансові ресурси скорочуються – 2024 рік став найбільш викликовим для великого бізнесу за всю історію. Проте він не виявився найгіршим.

Не завжди приховане стає очевидним. Принаймні, не відразу. Наприклад, зараз перед вами величезна сума — 20,5 мільярдів доларів. Це загальна вартість активів тридцяти найбагатших осіб України. Але це лише поверхневий шар. Основна частина українського капіталізму затінена невидимими обставинами. Її масштаб важко оцінити, а ще складніше подолати.

Згідно з Романом Корнилюком, фінансовим аналітиком IT-компанії YouControl, основною перешкодою в аналізі українського бізнесу є його низька прозорість. Проте, його компанія має досвід у сфері ділової розвідки, що триває вже 10 років. YouControl розробила систему для бізнес-аналітики, яка збирає дані з понад 220 джерел і формує досьє для кожної української компанії, а також оновлює склад фінансово-промислових груп (ФПГ), включаючи туди підприємства з подібними бенефіціарними зв'язками. Саме тому NV вже вдруге звернувся до YouControl у пошуках інформації про найбагатших українців.

Цей складний проект вимагав понад місяця наполегливої праці. Після цього фахівці з інвестиційної компанії Dragon Capital, очолюваної Томашем Фіалою, також власником журналу NV, надали виданню допомогу в створенні цілісної картини верхівки айсберга українського капіталізму, об'єднавши дані про тридцятку найбагатших українців.

Зараз доречно поставити питання Корнилюку: чи стало йому простіше цього року слідкувати за фінансовими показниками в порівнянні з минулим роком, коли його компанія вперше за запитом NV аналізувала статки найбагатших українців? Аналітик зазначив, що наразі фінансова звітність стала більш прозорою. Проте інформація про податковий борг підприємств залишається закритою, що могло б слугувати важливим індикатором репутації власників і реальної платоспроможності їхніх бізнесів.

"Суспільство позбавлене такої інформації, яка б дала змогу оцінити внесок кожного заможного українця в майбутню перемогу через ресурсну підтримку публічних видатків", -- зауважує Корнилюк.

#Бізнес #Суспільство #Українська мова #Dragon Capital (компанія) #Долар #Генеральний директор #Борг. #Промислово-фінансова група #YouControl #Капіталізм #Найзаможніші люди світу #Бізнес-аналітика #Актив #Томаш Фіала #Платоспроможність #Фінансовий звіт

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Для реалізації плану енергоефективності до 2030 року місту Вознесенськ необхідно залучити ₴5,8 мільярда.
Зірка еротичного кіно відзначила свій дебют у змішаних єдиноборствах, здобувши перемогу над популярним блогером.
Волонтерська ініціатива компанії "Українські Хімічні Технології ЛТД" під керівництвом Павла Бартковського: внесок бізнесу у підтримку збройних сил.
Теги