Громадяни України зможуть здійснювати перекази євро до країн ЄС без додаткових зборів.

Адмініструвати реєстр рахунків та індивідуальних банківських сейфів фізичних осіб буде Державна податкова служба.

Як повідомляє Урядовий портал, а також DailyLviv.com, Кабінет Міністрів затвердив проект Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України для забезпечення відповідності нормам права Європейського Союзу та критеріям, визначеним Європейською платіжною радою, з метою інтеграції України до Єдиної зони платежів у євро (SEPA)". Цей проект був підготовлений Міністерством фінансів у співпраці з DG FISMA та іншими зацікавленими сторонами.

Мета законопроекту - приведення українського законодавства у сфері запобігання та протидії відмиванню доходів та фінансуванню тероризму у відповідність до актів права Європейського Союзу. Це є обов'язковою умовою для забезпечення подання офіційної заявки на приєднання України до SEPA ( Single Euro Payments Area).

Вступ України до SEPA відкриє можливість для громадян і підприємств швидко та безкоштовно переказувати євро між країнами Європи, дотримуючись чітко визначених стандартів.

Законопроектом встановлено:

1) Формування Реєстру рахунків та особистих банківських сейфів громадян, куди будуть записуватись дані:

- дата початку/закінчення використання банківського рахунку, рахунку для цінних паперів, платіжного рахунку, інших типів рахунків або електронного гаманця;

- тип і номер рахунку, що включає номер IBAN;

- Прізвище, ім'я та по батькові власника рахунку та індивідуального сейфа в банку.

інформація про організацію, де відкрито рахунок або сейф;

- номер та дата договору про надання індивідуального банківського сейфа (дату початку та строк дії, дату припинення договору, дані про осіб, які мають доступ до індивідуального банківського сейфа згідно з цим договором).

Одночасно в законопроекті зазначено, що інформація про рух і залишки фінансів на рахунках фізичних осіб, а також дані про вміст сейфів не буде включена до цього реєстру.

Крім того, положення цього законопроекту не містять жодних обмежень або затримок для фізичних осіб при здійсненні фінансових операцій у зв'язку з впровадженням реєстру.

Пропонується, щоб адміністратором зазначеного реєстру виступала Державна податкова служба (ДПС).

2) формування Реєстру кінцевих бенефіціарів трастів або інших аналогічних юридичних структур під управлінням Державної податкової служби;

3) Поліпшення процесу перевірки даних щодо кінцевих бенефіціарних власників компаній та удосконалення механізму впровадження санкцій за ненадання, запізніле подання або подання свідомо недостовірної інформації про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи до Єдиного державного реєстру.

4) реалізація дієвих, збалансованих та адекватних санкцій для суб'єктів первинного фінансового моніторингу, які порушують законодавчі норми у сфері фінансового моніторингу, відповідно до вимог Європейського Союзу щодо запобігання відмиванню грошей та фінансуванню терористичної діяльності;

5) створення механізму викривачів у сфері фінмоніторингу та їх захисту;

6) Розширення списку спеціально визначених суб'єктів первинного фінансового моніторингу - з метою покращення контролю за відмиванням грошей та іншими незаконними фінансовими транзакціями, пропонується розширити коло осіб, які зобов'язані звітувати про підозрілі фінансові операції. Зокрема, до цього переліку планується додати довірчих власників трастів і торговців культурними цінностями, які здійснюють операції через "вільні порти", якщо сума перевищує 400 тисяч гривень.

7) недопущення до управління та/або контролю за спеціально визначеними суб'єктами первинного фінансового моніторингу злочинців або їх співучасників (спільників).

Ухвалення Верховною Радою цього Закону також сприятиме імплементації в національне законодавство вимог міжнародних стандартів у сфері боротьби з відмиванням коштів, фінансуванням тероризму, виконанню умов для отримання Україною членства в Європейському Союзі, отриманню позитивної оцінки MONEYVAL** щодо ефективного впровадження рекомендацій FATF*** та позитивно вплине на подальші рішення міжнародних партнерів стосовно виділення фінансової підтримки Україні.

Інформаційний матеріал

*DG FISMA - Генеральний директорат з питань фінансової стабільності, фінансових послуг та союзу ринків капіталу Європейської Комісії.

**MONEYVAL - Це комітет Ради Європи, що займається оцінкою заходів, спрямованих на боротьбу з відмиванням грошей і фінансуванням тероризму.**

***FATF - Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей.

#Бізнес #Україна #Європейський Союз #Міністерство фінансів (Україна) #Державна податкова служба України #Юридична особа #Уряд України #Європейська комісія #Євро #Законодавство #Моніторинг #Закон України #Тероризм #Банківський рахунок #Безпека (фінанси) #Відмивання грошей #Обмеження в часі #Фізична особа #Закон України (законодавство) #Рада Європи #Номер міжнародного банківського рахунку #Єдиний платіжний простір євро #Бенефіціарна власність #Moneyval #Група з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Кібербезпека для малого бізнесу: Стратегії захисту від кібератак
Заповненість готелів у Львові значно підвищилася, тоді як на Буковелі спостерігається зниження. -- Delo.ua
Україна заборонила Китаю надавати допомогу Росії у виготовленні ракет "Іскандерів", повідомляє Reuters.
Теги