Кабінет Міністрів повідомив, що готовність державних органів до реалізації закону про адміністративну процедуру збільшилася майже в два рази.

"У 2024 році готовність державних установ до впровадження Закону України 'Про адміністративну процедуру' (ЗАП) збільшилася майже вдвічі в порівнянні з 2023 роком", - повідомили в секретаріаті.

Зазначається, що результати дослідження засвідчили покращення готовності публічних службовців та органів влади до застосування ЗАП у порівнянні з 2023 роком. Частка ЦОВВ та їх територіальних підрозділів, які, на думку респондентів, уже впроваджують ЗАП, зросла до 40%, що на 12% більше порівняно з 2023 роком. На місцевому рівні цей показник становить 47%, що на 7% вище, ніж у 2023.

Додатково, суттєво покращилося сприйняття положень законодавства. У 2023 році 38% респондентів з центральних органів влади оцінювали своє розуміння впливу закону на їх діяльність як "добре" або "дуже добре", тоді як у 2024 році цей показник піднявся до 71%. На місцевому рівні він також зріс, досягнувши 52% у 2024 році порівняно з 42% у 2023 році.

Одночасно, кількість установ, які демонструють високий рівень готовності до впровадження ЗАП, майже подвоїлася. 19% респондентів на національному рівні оцінюють готовність своїх органів на рівні 90-100%, у порівнянні з 9% у 2023 році. На місцевому рівні 48% опитаних вказують на високий рівень готовності (61-100%), що суттєво перевищує показник минулого року, який становив 23%.

Опитування також засвідчило зростання практичного досвіду застосування норм ЗАП у роботі органів та покращення роботи з адаптації нормативно-правових актів. Так, 28% респондентів з ЦОВВ вже мали досвід застосування ЗАП у своїй роботі. Більшість із них (73%) застосовували його при наданні послуг та/або здійсненні контрольно-інспекційної діяльності. Ще 25% брали участь у приведенні НПА у відповідність до норм ЗАП, 10% брали участь у розробці нових НПА, а 6% вже мали досвід захисту інтересів органу в суді.

На місцевому рівні 35% опитаних вказали, що вже інтегрували ЗАП у свою роботу. Серед цих респондентів 70% застосовували його під час надання адміністративних послуг, 24% мають досвід у перегляді або розробці нових нормативно-правових актів, а також оновленні або створенні внутрішніх організаційних документів. Крім того, 20% респондентів мають досвід підготовки та прийняття адміністративних актів відповідно до норм ЗАП.

Одночасно залишається значний попит на підготовку кадрів, особливо в аспектах практичного впровадження принципів і механізмів ЗАП, вимог до адміністративних актів, а також у питаннях розмежування справ за ЗАП і Законом України "Про звернення громадян". Також потрібно забезпечити підтримку в розробці шаблонів і стандартних документів, надати експертну допомогу для належного впровадження норм ЗАП, а також адаптувати інформаційні системи відповідно до вимог ЗАП.

Олег Войтович, заступник державного секретаря Кабінету міністрів, наголосив, що адаптація підзаконних нормативно-правових актів до вимог ЗАП є одним з ключових завдань для органів влади у 2025 році. Він зазначив, що цей показник враховується в оцінці ефективності діяльності державних секретарів міністерств.

Законодавство "Про адміністративну процедуру" охоплює більшість аспектів взаємодії між державними структурами, громадянами та підприємствами, що суттєво впливає на функціонування системи публічного управління. Впродовж першого року вже було адаптовано 196 нормативних актів відповідно до вимог цього закону. Крім того, регулярно організовуються навчання для державних службовців, а також надається експертна та консультаційна допомога, – зазначив він.

За інформацією, Закон "Про адміністративну процедуру" набрав чинності 15 грудня 2023 року. Цей закон встановлює єдині правила та стандарти для взаємодії між державними органами, громадянами та бізнесом, що сприятиме дотриманню законності, прозорості та відкритості адміністративних процесів. Він також має на меті підвищення ефективності роботи органів виконавчої влади та інших суб'єктів, що мають владні повноваження. 10 жовтня 2024 року був ухвалений Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України "Про адміністративну процедуру" (№4017-ІХ), який адаптує 196 законодавчих актів до нових норм ЗАП.

#Бізнес #Уряд України #Органи державної влади #Нормативно-правовий акт #Механізм (інженерія) #Виконавча влада (уряд) #Міністерство (державний департамент) #Перелік центральних органів виконавчої влади України #Адміністративні послуги

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Інноваційні виклики та нестабільність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістичних процесах.
Що таке гарантії безпеки та чому їх відсутність в угоді про мінерали є проблемою: коментар експерта Михайла Гончара.
Чистота, простота і по-українськи: як компанія "Українські Хімічні Технології" трансформує ринок побутової хімії в Україні.
Теги