Глава Національного банку України визначив п'ять основних напрямків діяльності на прийдешній рік -- Delo.ua.

Першочерговою метою Пишного є забезпечення виконання вимог Міжнародного валютного фонду та інших зобов'язань перед міжнародними партнерами, а також подальший рух у напрямку євроінтеграції. Для стимулювання бізнес-активності та зростання попиту на кредити критично важливою є стабільна та прогнозована макроекономічна ситуація в країні. В умовах війни ця ситуація переважно залежить від обсягу та регулярності міжнародної підтримки. Таким чином, на думку голови Національного банку України, реалізація програм з МВФ та Європейським Союзом є питанням, що стосується виживання країни.

Другим пріоритетом є забезпечення тривалої стійкості системи, що дозволяє їй ефективно реагувати на виклики та зміцнювати економічні основи. Висока рентабельність банківських установ забезпечує їм можливість підтримувати значний рівень капіталу, який, в свою чергу, визначає їх потенціал для кредитування та здатність протистояти ризикам.

Третій пріоритет полягає в перегляді стратегії державних установ, які повинні адаптуватися до нових умов. Основною метою для державних банків є успішна приватизація. Також необхідно оновити стратегічний підхід для операторів державних програм підтримки кредитування, зокрема програм "Доступні кредити 5-7-9%" (Фонд розвитку підприємництва) та "єОселя" (Укрфінжитло).

Четвертий пріоритет -- подальше виконання Стратегії з розвитку кредитування. Низка заходів стратегії вже виконана, передусім першочергові кроки з активізації кредитної підтримки банками пріоритетних галузей в умовах воєнного стану, зокрема енергетики. В межах спільного меморандуму банки з червня розпочали фінансування проєктів бізнесу на енергетичні потреби на понад 8 млрд грн, а обсяг валового портфеля кредитів з урахуванням їх погашення сягнув майже 6 млрд грн.

П'ятим і найважливішим пріоритетом Пишний вказав поглиблення фінансової інклюзії.

"Це не просто моральний обов'язок перед ветеранами та тими, хто постраждав у війні, а також ключовий чинник для забезпечення стабільного розвитку фінансової системи та впровадження європейських норм. Інтеграція стандартів ESG (екологічні, соціальні та управлінські аспекти) є важливою складовою євроінтеграційних процесів, що вже закладена в програмах співпраці з міжнародними партнерами, зокрема в рамках Ukraine Facility," - зазначив Пишний.

Голова Національного банку України підкреслив, що наведенний список не є остаточним, оскільки банківська система країни в умовах війни щоденно стикається з новими труднощами. Проте вона здатна оперативно та інноваційно реагувати на ці виклики.

#Бізнес #Україна #Європейський Союз #Капітал (економіка) #Економіка #Енергетична галузь #Стратегія #Воєнний стан #Мораль #Національний банк України #Банк #Міжнародний валютний фонд #Попит #Кредит #Приватизація #Норма прибутку #Фінансова система

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
I'm sorry, but it seems that the text you provided is not clear or readable. If you could provide more context or clarify the text you want to be made unique, I'd be happy to help!
Пообіцяв встановити пам'ятник загиблому герою: шахрай обдурив вдову військового, забравши у неї 300 тисяч гривень.
Згідно з інформацією ЗМІ, в секторі роздрібної торгівлі близько 1,5 трильйона гривень перебуває в "сірій зоні".
Теги