Глава Національного банку України визначив п'ять основних напрямків діяльності на прийдешній рік -- Delo.ua.

Першочерговою метою Пишного є забезпечення виконання вимог Міжнародного валютного фонду та інших зобов'язань перед міжнародними партнерами, а також подальший рух у напрямку євроінтеграції. Для стимулювання бізнес-активності та зростання попиту на кредити критично важливою є стабільна та прогнозована макроекономічна ситуація в країні. В умовах війни ця ситуація переважно залежить від обсягу та регулярності міжнародної підтримки. Таким чином, на думку голови Національного банку України, реалізація програм з МВФ та Європейським Союзом є питанням, що стосується виживання країни.

Другим пріоритетом є забезпечення тривалої стійкості системи, що дозволяє їй ефективно реагувати на виклики та зміцнювати економічні основи. Висока рентабельність банківських установ забезпечує їм можливість підтримувати значний рівень капіталу, який, в свою чергу, визначає їх потенціал для кредитування та здатність протистояти ризикам.

Третій пріоритет полягає в перегляді стратегії державних установ, які повинні адаптуватися до нових умов. Основною метою для державних банків є успішна приватизація. Також необхідно оновити стратегічний підхід для операторів державних програм підтримки кредитування, зокрема програм "Доступні кредити 5-7-9%" (Фонд розвитку підприємництва) та "єОселя" (Укрфінжитло).

Четвертий пріоритет -- подальше виконання Стратегії з розвитку кредитування. Низка заходів стратегії вже виконана, передусім першочергові кроки з активізації кредитної підтримки банками пріоритетних галузей в умовах воєнного стану, зокрема енергетики. В межах спільного меморандуму банки з червня розпочали фінансування проєктів бізнесу на енергетичні потреби на понад 8 млрд грн, а обсяг валового портфеля кредитів з урахуванням їх погашення сягнув майже 6 млрд грн.

П'ятим і найважливішим пріоритетом Пишний вказав поглиблення фінансової інклюзії.

"Це не просто моральний обов'язок перед ветеранами та тими, хто постраждав у війні, а також ключовий чинник для забезпечення стабільного розвитку фінансової системи та впровадження європейських норм. Інтеграція стандартів ESG (екологічні, соціальні та управлінські аспекти) є важливою складовою євроінтеграційних процесів, що вже закладена в програмах співпраці з міжнародними партнерами, зокрема в рамках Ukraine Facility," - зазначив Пишний.

Голова Національного банку України підкреслив, що наведенний список не є остаточним, оскільки банківська система країни в умовах війни щоденно стикається з новими труднощами. Проте вона здатна оперативно та інноваційно реагувати на ці виклики.

#Бізнес #Україна #Європейський Союз #Капітал (економіка) #Економіка #Енергетична галузь #Стратегія #Воєнний стан #Мораль #Національний банк України #Банк #Міжнародний валютний фонд #Попит #Кредит #Приватизація #Норма прибутку #Фінансова система

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Повний огляд казино parimatch
Киянин вперше в історії здобув титул чемпіона світу з боксу! Відзначаємо століття з моменту найзначнішої перемоги відомого емігранта!
У 2024 році Збройні Сили Росії захопили більше 2500 квадратних кілометрів території, але при цьому понесли значні втрати, складаючи 427 000 військовослужбовців. Докладніше про це.
Теги