GigaCloud, De Novo, and the "Parkovy" data center are uniting to establish a Ukrainian alliance for digital sovereignty.

Цього тижня провайдери хмарних послуг GigaCloud, De Novo та датацентр "Парковий" уклали угоду про створення громадської спілки, яка отримала назву "Український альянс цифрового суверенітету".

"Основою для створення об'єднання послужила зовнішня політична нестабільність, яка суттєво позначилася на світовому технологічному ринку, а також вплинула на цифрову і економічну безпеку держави", - йдеться в повідомленні засновників асоціації.

Головною метою вони називають забезпечення цифрового суверенітету України, під яким розуміють перенесення, зберігання та обробку важливих даних, зокрема державних, медичних, фінансових та оборонних, усередині країни та відповідно до вимог чинного українського законодавства.

"Через війну Україна є чи не єдиною країною у світі, де державні дані вимушено частково зберігаються за кордоном. Після завершення війни постане питання повернення цих даних під українську юрисдикцію. Тож ми готові до діалогу з державними органами щодо розробки стратегії такого повернення", - зазначається у релізі.

На думку організаторів асоціації, технологічні інновації перетворюються на засіб політичного впливу, коли одна країна намагається тиснути на іншу.

"Як учасники ринку, ми зосереджені на національному сегменті і вважаємо своєю метою не лише реалізацію наших послуг, а й підтримку економіки країни, яка є середовищем для розвитку нашого бізнесу та задоволення потреб наших клієнтів", - підкреслюють члени новоствореного альянсу.

Серед зазначених напрямків діяльності - проведення "технологічної ревізії" в країні та створення єдиних стандартів для інфраструктурних рішень. Це дозволить зводити масштабні георозподілені інфраструктури між національними провайдерами, спростить і забезпечить безперешкодний перенос даних між різними хмарними сервісами, усуваючи штучні технологічні бар'єри. Крім того, буде забезпечено захист і збереження даних користувачів навіть у надзвичайних ситуаціях, таких як ворожі атаки, а також реалізація політики Data Embassy та технологій багатодоменної безпеки.

Підкреслюється, що до Альянсу можуть долучитися інші компанії, які поділяють його принципи, зокрема датацентри, софтверні компанії та інфраструктурні провайдери.

#Бізнес #Україна #НАТО #Економіка #Інфраструктура #Стратегія #Технічний стандарт #Суверенітет #Закон України #Органи державної влади #Меморандум #Юрисдикція

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Бажаючих виявилося чимало. Нова технологічна компанія оголосила, що має намір придбати частину бізнесу Google.
Трамп не стане прямо вимагати від України визнання анексії Криму, - заявив народний депутат.
Швидке запровадження генеруючого штучного інтелекту в Канаді виявляє нестачу в цифрових навичках.
Теги