Федорів: глава держави проігнорував звернення щодо охорони лісів та прибережних зон.

Ірина Федорів, керівник громадської ініціативи "Голка", підкреслила, що однією з можливих причин, чому петиція про легалізацію розподілу лісів та узбереж не отримує уваги, може бути угода між владними структурами та бізнес-середовищем.

Про це вона поділилася в ефірі Еспресо.

Варто відзначити, що після початку повномасштабного вторгнення петиції з вимогою накласти вето на певні закони почали отримувати понад 25 тисяч голосів. Це свідчить про те, що цифрова демократія стала ефективним інструментом для об'єднання громадян. З моменту 24 лютого 2022 року ми зафіксували сім петицій, які досягли цієї кількості голосів. Водночас ми помітили, що президент реагує на деякі з них, а на інші — ігнорує. Остання петиція, яка набрала необхідні голоси та вимагала вето на закон, що легалізує незаконну експлуатацію лісів та узбереж, залишилася без відповіді — президент не звернув на неї уваги і підписав закон. Це викликає занепокоєння, адже важливо продемонструвати Заходу, що в Україні існують механізми цифрової демократії, особливо в контексті заяв Трампа про вибори в Україні. Неприпустимо, щоб президент ігнорував петицію, яка так швидко зібрала 25 тисяч голосів, - підкреслила Ірина Федорів.

За її словами, є положення, коли петиція набирає необхідних 25 тис. голосів, то президент має на неї відреагувати. Адже ігнорувати такі петиції репутаційно погано на міжнародному рівні.

Також читайте: Чи підтримає Зеленський легалізацію дерибан лісів та узбереж часів Януковича?

В Офісі президента добре усвідомлюють, що коли ми закликаємо до вето певного законопроєкту, це є непростим завданням. Конституція надає лише 15 календарних днів для подання президенту петиції на вето. Проте ми зібрали 25 тисяч підписів під цією петицією, яка стосується ветування закону про скасування претензій на дерибан лісів та узбереж. Можливо, ігнорування цієї петиції свідчить про певні домовленості між владою та бізнесом. Якщо петицію не враховують, але звертають увагу на публікації підприємців у соцмережах, це вказує на очевидну гру з бізнесом. Питання полягає в ціні таких домовленостей, - висловила свою думку голова ГІ "Голка".

#Бізнес #Президент (державна посада) #Підприємництво #Володимир Зеленський #Ліс #Демократія #Західна Європа #Історія #Конституція #Віктор Янукович #Вето #Голка для шиття #Петиція #Діетиловий ефір

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Кібербезпека для малого бізнесу: Стратегії захисту від кібератак
Заповненість готелів у Львові значно підвищилася, тоді як на Буковелі спостерігається зниження. -- Delo.ua
Україна заборонила Китаю надавати допомогу Росії у виготовленні ракет "Іскандерів", повідомляє Reuters.
Теги