Європейський Союз висловлює занепокоєння щодо недавніх подій, пов'язаних з НАБУ та САП.

Недавні події, що стосуються НАБУ та САП, викликали занепокоєння в Європейському Союзі, прокоментував представник Єврокомісії. Він підкреслив, що ці інституції є "критично важливими для проведення реформ в Україні".

Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) та Спеціалізована антикорупційна прокуратура (САП) відіграють ключову роль у проведенні реформ в Україні і повинні діяти автономно у своїй боротьбі з корупцією. Таку заяву зробив речник Європейської комісії Гійом Мерс'є у вівторок, 22 липня, на фоні обшуків та підозр, які виникли в цих установах.

"Європейський Союз висловлює занепокоєння останніми кроками України в контексті її антикорупційних структур, зокрема Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури," - підкреслив він.

Представник зазначив, що "Європейський Союз забезпечує Україні суттєву фінансову підтримку, якщо країна демонструє успіхи у сферах прозорості, реформування судової системи та демократичного управління".

"Включення України до Європейського Союзу потребуватиме значних зусиль у подоланні корупції та зміцненні інституційної стійкості", - підкреслив він.

На брифінгу у вівторок директор Національного антикорупційного бюро України Семен Кривонос повідомив, що антикорупційні органи звернулися до кількох міжнародних організацій у контексті проведених обшуків та ухвалення законодавства, яке обмежує їхні повноваження.

"Ми вже звернулися (...) до Європейського Союзу, до американський партнерів, до посольств, до Міжнародного валютного фонду. Ми постійно їх інформуємо про такі речі, від самого початку. Зараз навіть протягом процедури голосування (у Верховній Раді - Ред.) все це відбувалося", - зазначив він.

Кривонос підкреслив, що партнери мають "досить детальну інформацію" про нещодавні події, що стосуються антикорупційних структур.

21 липня у співробітників НАБ пройшли десятки обшуків.

Троє співробітників отримали повідомлення про підозру у справі дорожньо-транспортних пригод, внаслідок яких постраждали люди. Один із керівників міжрегіональних управлінь детективів НАБУ, Руслан Магамедрасулов, був затриманий через підозру у веденні бізнесу на території Російської Федерації. Крім того, співробітника другого головного спеціалізованого підрозділу детективів (Д-2) НАБУ підозрюють у співпраці з ФСБ.

Окрім того, в Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) почали перевірку на предмет дотримання законів, що регулюють державну таємницю. САП виявила занепокоєння з приводу того, що Служба безпеки України змогла отримати доступ до даних про всі негласні та оперативні дії, а також спеціальні операції, які здійснюють антикорупційні структури. У СБУ цю інформацію спростовують.

У світлі цих подій, 22 липня народні депутати ухвалили законопроєкт, який, по суті, позбавляє НАБУ і САП їхньої незалежності.

#Бізнес #Росія #Європейський Союз #Народний депутат України #Європейська комісія #Корупція #Спеціалізована антикорупційна прокуратура #Законодавство #Демократія #Верховна Рада #Служба безпеки України #Міжнародний валютний фонд #Реформа #Національне антикорупційне бюро України #Федеральна служба безпеки #Дорожньо-транспортна пригода #Закрита інформація

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Європейський Союз висловлює занепокоєння щодо недавніх подій, пов'язаних з НАБУ та САП.
Сполучені Штати оголосили про проведення нового етапу торгових переговорів із Китаєм, який відбудеться наступного тижня у Швеції.
Міністерство цифрової трансформації запрошує ветеранів з IT-інтересами взяти участь у конкурсі на отримання $20 тисяч для розвитку власного бізнесу.
Теги