"Європейська правда" приєдналася до консорціуму організацій, що займаються висвітленням подій у Центрально-Східній Європі та на Балканах.

Головний редактор видання Сергій Сидоренко поділився, що це ініціатива, підтримана грантом Євросоюзу. У рамках консорціуму команда "Європейської правди" співпрацюватиме з нішевими європейськими медіа, обмінюючись технологічними рішеннями та контентом.

Видання "Європейська правда" стало частиною консорціуму, що об'єднує організації, які висвітлюють події в Центрально-Східній Європі та на Балканах. Ця ініціатива носить назву Media Organisations for Stronger Transnational Journalism (MOST). Про це повідомив головний редактор видання Сергій Сидоренко на своїй сторінці у Facebook.

За його словами, команда "Європейської правди" буде співпрацювати з нішевими європейськими медіа в рамках консорціуму, обмінюючись технологіями та контентом.

У коментарі для "Детектора медіа" Сергій Сидоренко зазначив, що цей проєкт фінансується за рахунок гранту Євросоюзу. "Європейській правді" участь у ньому запропонувала Транс'європейська обсерваторія на Балканах і Кавказі (OBCT), яка є частиною італійського Центру міжнародної співпраці (CCI). За словами Сидоренка, в даний час консорціум працює над визначенням своїх пріоритетів.

Як відомо, основний донор "Європейської правди" -- Національний фонд підтримки демократії (NED) -- призупинив підтримку партнерів по всьому світу та звільнив більшість своїх працівників через замороження фінансування в США.

"Це створює для нас бюджетні виклики, оскільки NED фінансував понад половину нашого бюджету, і наразі немає можливості отримати наступний транш", -- зазначив Сидоренко.

Незважаючи на труднощі з фінансуванням, команда журналістів "Європейської правди" залишається відданою своїй справі і сподівається на подальшу діяльність, повідомив головний редактор. В даний час видання функціонує завдяки благодійним внескам та розраховує на підтримку з боку Європейського Союзу в рамках консорціуму MOST.

На платформі Балканської регіональної мережі журналістських розслідувань (BIRN), яка є одним із партнерів консорціуму, повідомляється, що реалізація проєкту триватиме до листопада 2026 року.

Серед партнерів проекту знаходяться: Le Courrier des Balkans – Courriers D'Europe et D'Orient (Франція), Kolegium Europy Wschodniej imienia Jana Nowaka-Jezioranskiego з Вроцлава (Польща), "Європейська правда" (Україна), BIRN (Боснія і Герцеговина), El Orden Mundial (Іспанія) та Stichting the Tactical Technology Collective (Нідерланди). Основним виконавцем є CCI/OBCT (Італія).

Цей проєкт об'єднує шість некомерційних цифрових медіаорганізацій, які спеціалізуються на міжнародній журналістиці, а також одну правозахисну і технологічну організацію, що веде Ініціативу спільного журналістського розслідування. За допомогою проєкту MOST буде створена спільнота, орієнтована на трансформацію бізнес-моделей та редакційну співпрацю. Мета ініціативи полягає у вирішенні проблеми зростаючої фрагментації публічного дискурсу в Європі, а також у подоланні розриву між Західною та Східною Європою, що стало особливо актуальним після вторгнення Росії в Україну, -- зазначається на сайті BIRN.

Партнери консорціуму отримають професійні консультації для розробки персоналізованих стратегій, які сприятимуть створенню продуктів, залученню аудиторії та розвитку бізнесу. Основні напрямки співпраці включають спільні транскордонні розслідування з використанням інноваційного інструменту BIRN, мінігранти для редакційної діяльності, менторські програми для європейських журналістів, виробництво контенту та обмін матеріалами між партнерами, навчальні сесії з штучного інтелекту в журналістиці, а також спільну розробку рекомендацій щодо впровадження ШІ в редакційний процес.

Донорами консорціуму є Європейська комісія та Європейське виконавче агентство з освіти та культури (EACEA).

Нагадаємо, 20 січня президент США Дональд Трамп підписав указ про призупинення всіх програм іноземної допомоги США на 90 днів для оцінювання відповідності національним інтересам і цілям американської зовнішньої політики. Згодом Держдепартамент США тимчасово розморозив фінансування гуманітарних програм, які "рятують життя", забезпечуючи ліки, медичні послуги, харчі, притулок, засоби для існування тощо.

3 лютого Ілон Маск, який на той момент очолював Департамент ефективності уряду США (DOGE), повідомив, що Дональд Трамп, здається, висловив згоду з ідеєю ліквідації Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Раніше адміністрація Трампа відправила у відпустку ключових керівників USAID, закрила їхній веб-сайт, а саме агентство було передано під контроль держсекретаря США Марко Рубіо.

Учасники українського Медіаруху звернулися до українських громадян, підприємців, а також міжнародних та іноземних благодійних організацій з проханням про термінову підтримку для українських медіа та медійних громадських організацій. Європейська федерація журналістів (EFJ) також закликала європейських донорів активізувати свої зусилля.

Нещодавно Микита Потураєв, голова Комітету з гуманітарних та інформаційних питань, розповів "Детектору медіа", що Організація з безпеки та співробітництва в Європі висловила підтримку ідеї термінового пошуку можливостей та ресурсів для підтримки українських медіа.

Андрій Наджос, заступник міністра культури та стратегічних комунікацій з питань європейської інтеграції, поділився з "Детектором медіа" інформацією про те, що в результаті консультацій з Європейською службою зовнішніх дій та Єврокомісією, його європейські партнери планують внести питання підтримки українських медіа до порядку денного внутрішніх обговорень в Європейському Союзі.

Міністерство культури та стратегічних комунікацій України звертається до регіональних медіа з проханням підготувати перелік своїх потреб. Ця інформація буде передана міжнародним партнерам для залучення фінансової підтримки.

Читайте також:

#Бізнес #Президент (державна посада) #Дональд Трамп #Росія #Польща #Україна #Європейський Союз #Європа #Штучний інтелект #Бюджет #Європейська комісія #Східна Європа #Демократія #Агентство США з міжнародного розвитку #Ілон Маск #Інформація #Франція #Журналіст #Нідерланди #Зовнішня політика #Міністерство культури України #Українська правда #Італія #Іспанія #Балкани #Європейська інтеграція #Журналістика #Державний департамент США #Організація з безпеки і співробітництва в Європі #Тренінг #Головний редактор #Консорціум #Кавказ #Боснія і Герцеговина

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Боснійські перевізники влаштовують акції протесту та попереджають про можливість блокування кордонів.
Apple в тіні: вплив сірого ринку електроніки на фінанси України, Європейського Союзу та Сполучених Штатів | УНН
Люди у фокусі змін. Чому Франковий університет повинен обрати цей курс — проректор ЛНУ Кухарський — online.ua
Теги