
Європейська комісія завершує роботу над документом з новими умовами торгівлі з Україною після закінчення дії так званого "торговельного безвізу" 5 червня.
Джерело: словник Єврокомісії. Олоф Гілл, надаючи відповідь на запитання "Європейської правди" під час брифінгу, що відбувся 15 квітня в Брюсселі.
Гілл підкреслив, що Європейська комісія активно займається розробкою нових умов торгівлі з Україною і незабаром представить цю пропозицію українській стороні.
"Європейська комісія планує розпочати консультації з Україною в рамках статті 29 Угоди про асоціацію. Наша основна мета полягає у вирішенні питань, пов'язаних із взаємною лібералізацією тарифів. Ми перебуваємо на завершальному етапі підготовки цієї пропозиції і найближчим часом презентуємо її Україні," - зазначив представник Європейської комісії.
"Основною метою даного процесу є створення економічної стабільності та передбачуваності для підприємств і аграріїв як в Україні, так і в країнах Європейського Союзу, що сприятиме плавному переходу після закінчення терміну дії автономних торговельних ініціатив", - зазначив він.
Нагадаємо, що 13 травня 2024 року після тривалих та інтенсивних переговорів Рада ЄС ухвалила рішення про продовження спеціальних торгових умов з Україною ще на один рік, до 5 червня 2025 року.
Щодо майбутніх форматів торговельних зв'язків України з Європейським Союзом, були досягнуті попередні угоди, згідно з якими умови безмитної торгівлі будуть включені в Угоду про асоціацію з ЄС.
У лютому 2025 року Юлія Свириденко, перша віцепрем'єрка України, під час спільного засідання Європейської комісії та українського кабінету міністрів оголосила, що основним пріоритетом України в 2025 році є завершення консультацій з ЄС щодо лібералізації торгівлі, відповідно до статті 29 Угоди про асоціацію.
Докладніше про актуальний стан справ можна дізнатися зі статті Тетяни Висоцької під назвою "Неоднозначна асоціація: які виклики та досягнення України виявив візит Шмигаля до Європейського Союзу".
#Бізнес #Україна #Європейський Союз #Європейська комісія #Рада Європейського Союзу #Брюссель #Торгівля #Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом #Лібералізм #Угода про асоціацію з Європейським Союзом