Європейська комісія затвердила виплату у розмірі 4,1 мільярда євро Україні в рамках програми Ukraine Facility.

17.11.2024 19:28 "Агро Перспектива" (г. Киев) -- Європейська Комісія сьогодні схвалила другий запланований платіж для України на суму близько 4,1 млрд євро в межах ініціативи ЄС Ukraine Facility. Цей механізм підтримки України спрямований на забезпечення макрофінансової стабільності та ефективної роботи державних інституцій. Тепер рішення щодо надання коштів має ухвалити Рада ЄС. Кошти мають надійти до бюджету до кінця року, тож загальна сума фінансування у 2024 році сягне 16,1 млрд євро.

"Європейський Союз залишається надійним союзником України в цей важкий час. Українці безстрашно відстоюють свою країну від безперервних атак з боку Росії, одночасно впроваджуючи важливі реформи та ініціативи для відновлення та інтеграції в ЄС. Це стало підставою для позитивної оцінки з боку Комісії щодо додаткового фінансування в обсязі приблизно 4,1 мільярда євро. Я впевнена, що Європейська Рада швидко ухвалить відповідне рішення," – зазначила президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн.

Після оцінки другого звіту України, поданого у жовтні, Єврокомісія підтвердила виконання всіх дев'яти індикаторів Плану Ukraine Facility для отримання другого траншу. Це реформи законодавства у сферах боротьби з корупцією, покращення бізнес-середовища, ринку праці, регіональної політики, енергетичного ринку та захисту довкілля.

"Україна вчергове продемонструвала свою спроможність впроваджувати важливі реформи на шляху до ЄС. Своєчасна і системна підтримка Європейського Союзу дасть нам можливість продовжувати безперервну роботу з відновлення економіки та адаптації законодавства до вимог Євросоюзу. Я вдячна нашим партнерам за довіру та системну підтримку. Зараз же ми зосереджені на досягненні виконання індикаторів четвертого кварталу", -- зазначила Перша віцепрем'єр-міністерка України -- Міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Єврокомісія позитивно оцінила виконання Україною дев'яти індикаторів Плану України за третій квартал, спрямованих на:

- Підвищення ефективності у боротьбі з корупцією. Україна збільшила штат Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), а також внесла зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів для підвищення ефективності боротьби з корупцією. Зокрема, було вдосконалено правову базу для укладення угод про визнання винуватості.

- Оптимізація регуляторного клімату. Україна запровадила Стратегію дій, спрямовану на зменшення тиску на підприємства через аналіз і ліквідацію зайвих норм, дерегуляцію бізнес-процесів та впровадження цифрових рішень в адміністративні процедури.

Оновлена Державна стратегія регіонального розвитку на період 2021-2027 років має на меті посилення соціальної єдності, а також поліпшення добробуту і безпеки громадян України. Це буде досягатися шляхом впровадження більш демократичної, децентралізованої та інклюзивної багаторівневої системи управління.

- Новий законодавчий акт, спрямований на запобігання, зменшення та управління промисловим забрудненням. Цей нормативний акт є початковим етапом у впровадженні європейських норм та боротьбі з негативними наслідками промислової діяльності.

Після позитивної оцінки Єврокомісією виконання дев'яти індикаторів Плану України щодо реалізації Ukraine Facility за третій квартал 2024 року, звіт буде направлено до Ради ЄС для ухвалення Імплементаційного рішення. У разі його затвердження, Україні буде надано транш приблизно на 4,1 мільярда євро, який надійде до державного бюджету.

Протягом трьох кварталів 2024 року Україна досягла виконання 25 індикаторів у рамках Плану України для Ukraine Facility. Ще 11 індикаторів потрібно буде реалізувати до кінця року. Звіт про їх виконання буде представлений Єврокомісії на початку 2025 року, згідно з інформацією, наданою Мінекономіки.

#Бізнес #Україна #Європейський Союз #Українці #Державний бюджет України #Економіка #Бюджет #Європейська комісія #Рада Європейського Союзу #Корупція #Євро #Спеціалізована антикорупційна прокуратура #Законодавство #Ринок праці #Адаптація законодавства #Урсула фон дер Ляєн #Природне середовище #Забруднення #Кодекс законів #Господарська діяльність #Стратегія #Економіка України #Демократія

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Франшиза виступає найшвидшим маршрутом для ветеранів до створення власного бізнесу — Finance.ua
Браузер Chrome може бути проданий – повідомляють ЗМІ - Техно bigmir)net
Ілон Маск і Дональд Трамп: чи триватиме їхній спільний період злагоди довго?
Теги