Європейська комісія продовжує розробляти нову ініціативу, яка стане альтернативою "торговельному безвізу" для України.

Європейська комісія завершує роботу над пропозицією щодо майбутніх умов торгівлі з Україною після закінчення т.зв. "торговельного безвізу" - режиму вільної торгівлі з ЄС, який передбачає призупинення дії ввізних мит та квот на український експорт до ЄС (з деякими винятками) і завершується 5 червня 2025 року.

Про це, відповідаючи на питання кореспондента "Європейської правди" на брифінгу 15 квітня у Брюсселі, повідомив речник Єврокомісії Олоф Гілл.

Гілл підкреслив, що Європейська комісія активно розробляє нові умови торгівлі з Україною і незабаром представить їх на розгляд.

"Комісія готова розпочати консультації з Україною в рамках статті 29 Угоди про асоціацію, зосереджуючи увагу на питаннях взаємної лібералізації тарифів. Наразі ми завершуємо підготовку цієї пропозиції і плануємо якомога швидше представити її Україні", - зазначив представник Європейської комісії.

"Метою цього процесу є забезпечення економічної стабільності та передбачуваності для бізнесу і фермерів як в Україні, так і в ЄС, сприяючи плавному переходу після завершення терміну дії автономних торговельних заходів", - додав він.

Нагадаємо, що 13 травня 2024 року Європейська Рада, після тривалих та складних переговорів, ухвалила рішення про продовження пільгових торговельних умов для України ще на один рік, до 5 червня 2025 року.

Щодо подальшого формату торговельних відносин України з Євросоюзом, були встановлені попередні домовленості, що умови безмитної торгівлі будуть інтегровані в Угоду про асоціацію з ЄС.

У лютому 2025 року Юлія Свириденко, яка обіймає посаду першої віцепрем'єрки, під час спільного засідання Європейської комісії та уряду України оголосила, що головним пріоритетом України у 2025 році є завершення переговорів щодо лібералізації торгівлі з Європейським Союзом відповідно до статті 29 Угоди про асоціацію.

Детальніше про актуальний стан справ можна дізнатися зі статті Тетяни Висоцької під назвою "Неоднозначна асоціація: які виклики та досягнення України виявив візит Шмигаля до Євросоюзу".

#Бізнес #Україна #Європейський Союз #Експорт #Європейська комісія #Рада Європейського Союзу #Брюссель #Журналіст #Мито (податок) #Торгівля #Угода про асоціацію між Україною та Європейським Союзом #Вільна торгівля #Квотування #Лібералізація #Угода про асоціацію з Європейським Союзом

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Інноваційні виклики та нестабільність операційної моделі "Укрзалізниці" в агрологістичних процесах.
Що таке гарантії безпеки та чому їх відсутність в угоді про мінерали є проблемою: коментар експерта Михайла Гончара.
Чистота, простота і по-українськи: як компанія "Українські Хімічні Технології" трансформує ринок побутової хімії в Україні.
Теги