Заходи будуть спрямовані на декількох офіцерів та підрозділи російської розвідки, а також на певних чиновників і представників медіаіндустрії. Ці обмеження вводяться у відповідь на операції з дезінформації та інші дії, які підривають стабільність у світі і фінансуються Росією.
Обмеження проти москви мають ухвалити вже завтра під час засідання міністрів закордонних справ ЄС. Водночас не послаблювати тиск на кремль, а навпаки - посилити його, закликає й британський прем'єр Кір Стармер. Зокрема, санкційний. За його словами, російських диктатор своїми діями демонструє, що не прагне переговорів. Тож, Стармер наголосив: саме через це Україна потребує більшої військової підтримки з боку західних партнерів.
Кір Стармер, глава уряду Сполученого Королівства:
Нас не зупинять і не відвернуть безрозсудні погрози. Ми завжди заявляли, що зробимо все можливе, щоб підтримати Україну та поставити її в найкраще можливе становище до зими.
Насамкінець Стармер закликав партнерів по G7 до єдності. Задля, цитую, "забезпечення міжнародної стабільності у важкі для світу часи".
Паралельно з заходами західних держав, значні труднощі для Москви створюють також Об'єднані Арабські Емірати. Місцеві банки, які раніше часто використовувалися російським бізнесом для обходу західних санкцій, стали затримувати або навіть блокувати фінансові операції. За інформацією російських ЗМІ, після введення нових американських санкцій, середній час обробки платежів через банки ОАЕ збільшився з кількох днів до двох тижнів, а іноді й до цілого місяця. Крім того, деякі транзакції "зависають" і повертаються назад. Це ускладнює діяльність підприємців з країни-агресора, які з початку повномасштабної війни відкрили в Еміратах понад півтори тисячі дочірніх компаній.
Видання "The Moscow Times" з країни-агресора:
У цілій низці напрямків кредитні організації ОАЕ взагалі перестали проводити транзакції. Це, зокрема, торкнулося сфер електроніки, серверів, ІТ-послуг та промислового обладнання.
Тим часом найбільший у світі покупець російського вугілля, а це Китай, скорочує свої закупівлі у рф. Згідно зі статистикою Центру цінових індексів, упродовж 10 місяців 2024 частка російського вугілля в загальних закупівлях КНР склала 18 відсотків. Для порівняння, за аналогічний період у 2022 році вона становила 23 відсотки. російське вугілля з китайського ринку витиснули Австралія та Монголія. Загалом же вугільна промисловість рф перебуває на межі краху, оскільки прибуток у цьому році обвалився на 93 відсотки.
Вашингтон не забуває про подальший тиск на Кремль. Перед завершенням терміну своєї адміністрації Байден готує нові, більш жорсткі санкції проти російської нафти. Деталі майбутнього санкційного пакету поки що не розкриваються, але відомо, що основна увага буде зосереджена на танкерному флоті. Як зазначає "Блумберг", це є частиною зусиль Вашингтона забезпечити Україні якомога більше важелів впливу в контексті можливих переговорів з Москвою.
#Бізнес #Китай (регіон) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Прем'єр-міністр #Росія #Україна #Європейський Союз #Росіяни #Північна та Південна Америка #Вугілля #Вашингтон, округ Колумбія #Сполучене Королівство #Військова розвідка #Банк #Об'єднані Арабські Емірати #The Moscow Times #Китай #Електроніка #Нафта #Австралія #Дезінформація #Диктатор. #Прем'єр-міністр Великої Британії #Вугільна промисловість #Монголія