Експорт російського газу до Європи знизився до показників, які не спостерігалися з 1970-х років.

Газпром втрачає позиції на європейському ринку газу.

Перед початком повномасштабної війни експорт Газпрому до Європи становив 200 мільярдів кубометрів, але наразі обсяги постачань зменшилися в 12 разів.

Росія зменшує обсяги постачання трубопровідного газу до Європи до рекордно низьких рівнів. У першій половині 2025 року компанія Газпром відправила до європейських країн всього 8,33 мільярда кубометрів газу, що на 47% менше в порівнянні з аналогічним періодом 2024 року. Цю інформацію оприлюднила агенція Reuters у середу, 2 липня, посилаючись на дані щодо Турецького потоку — єдиного діючого трубопроводу для постачання російського газу до Європи.

Після завершення транзитного контракту з Україною 1 січня 2025 року Туреччина залишилася єдиною транзитною країною для російського газу до Європи.

Аналітики відзначили, що обсяги експорту не перевищать 16 мільярдів кубометрів на рік, що є максимальною потужністю європейського напрямку.

Це найнижчий рівень постачань російського газу до Європи з початку 1970-х років, коли, для прикладу, у 1975 році обсяг становив19,3 млрд кубометрів, а у 1980-му після великого контракту з Німеччиною - вже 54,8 млрд, пише The Moscow Times.

Перед початком повномасштабної війни з Україною експорт Газпрому до Європи становив 200 мільярдів кубометрів, але після цього показник зменшився майже в 12 разів.

Надлишковий газ, що виробляє Газпром, наразі не має напрямків для реалізації. Газопровід Сила Сибіру, який був запущений у 2019 році, здатен покрити лише приблизно 20% втрат, зазнаних на європейському ринку. Тим часом плани щодо нових трубопроводів і газових хабів виявилися невдалими.

У 2024 році Газпром зафіксував прибуток у розмірі 1,2 трлн рублів, хоча основний газовий сегмент компанії зазнав збитків, які становили 1 трлн рублів. За прогнозами компанії, у період з 2025 по 2034 роки загальні втрати можуть досягти 15 трлн рублів через неможливість експорту.

Газпром зупинив публікацію щомісячних статистичних даних з початку 2023 року і наразі не надає жодних коментарів щодо цієї ситуації.

Як стало відомо, Європейський Союз вирішив не вводити заборону на імпорт російського скрапленого природного газу в наступних пакетах санкцій.

Нагадуємо, що, незважаючи на значне зменшення обсягів газових постачань з Росії через трубопроводи після 2022 року, Європейський Союз у минулому році збільшив імпорт зрідженого газу з РФ, який забезпечив 19% споживання в регіоні.

Європейський Союз спростив вимоги щодо заповнення газових сховищ.

#Бізнес #Китай (регіон) #Росія #Україна #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європейський Союз #Європа #Німеччина #Експорт #Природний газ #Reuters #Туреччина #Російський рубль #Газпром #The Moscow Times #Імпорт #Трубопровідний транспорт #Зріджений природний газ #Сибір

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У перші шість місяців року уряд отримав близько ₴240 мільярдів від випуску облігацій внутрішньої державної позики.
Експрезидент Вірменії Саргсян став об'єктом звинувачень у корупції через отримання хабаря.
В Україні введуть податок на OLX та безалкогольні напої: уряд роз'яснив важливу деталь.
Теги