Таку думку висловив у коментарі Укрінформу директор Програми російських і білоруських студій Ради зовнішньої політики "Українська призма" кандидат історичних наук Ярослав Чорногор.
Він підкреслив, що всі зусилля Лукашенка зосереджені на пошуку шляхів для економічного та політичного виживання Білорусі в умовах санкцій з боку Європи та США. Враховуючи, що в Європі, мабуть, лише Угорщина готова співпрацювати з білоруським лідером, Лукашенко має "деякі перспективи" у країнах Перської затоки, Африки або Латинської Америки.
"Лукашенко активно шукає шляхи виходу з міжнародної ізоляції та покращення економічної ситуації для свого уряду. Поїздки до Омана та Об’єднаних Арабських Еміратів є частиною його зусиль розвинути співпрацю з державами, які не дотримуються демократичних стандартів і не звертають уваги на суть режиму Лукашенка. Він намагається використати цю ситуацію для розвитку бізнесу," - прокоментував Чорногор.
Він зазначив, що звичні методи отримання фінансування для Лукашенка є недоступними – він не має змоги отримати кредити, а жоден розумний інвестор не вирішиться інвестувати в Білорусь на сьогоднішній день.
"Повна залежність від фінансів з Росії чи Китаю створює вразливість для Лукашенка. Тому він активно шукає можливості для укладення нових контрактів, угод та меморандумів", - зазначив експерт.
За його словами, білоруський диктатор хоче продавати в ці країни продукцію хімічної галузі, машинобудування, продукти харчування, легкої промисловості, а натомість залучити в Білорусь фінанси та інвестиції.
Експерт зазначив, що для білоруського та кремлівського режимів можливості уникнення санкцій стають дедалі обмеженішими. Проте, завдяки співпраці з Оманом та Об'єднаними Арабськими Еміратами, як Білорусь, так і Росія зможуть скористатися цими новими можливостями.
"Сьогодні відбувається візит мера Москви Собяніна в Мінськ, і він там домовляється про співпрацю. Для Лукашенка це (співпраця з Оманом та ОАЕ, - ред.) додатковий козир у відносинах з Росією. Його цінність для Кремля завдяки таким контрактам може підвищитися", - спрогнозував директор Програми російських і білоруських студій "Української призми".
Крім того, Чорногор підкреслив, що заможні країни Затоки, зокрема Оман і Об'єднані Арабські Емірати, інвестують великі суми в інноваційні технології, що створює нові шанси для Лукашенка скористатися цими ресурсами.
Водночас експерт зауважив, що досягнуті домовленості про співпрацю буде досить складно реалізувати у повному обсязі через складність логістики - або швидке, але дороге авіасполучення, або дешевий, але дуже довгий морський шлях.
У цьому зв'язку Чорногор підкреслив, що Лукашенко уклав численні угоди про співпрацю з африканськими державами, але через відстань "реалізувати певні аспекти виявляється складно".
За інформацією, оприлюдненою білоруськими державними засобами масової інформації, Олександр Лукашенко вирушив до Об'єднаних Арабських Еміратів з робочим візитом. Головна мета його поїздки полягала у зміцненні та розширенні співпраці в таких сферах, як торгівля, економіка, інвестиції та гуманітарні ініціативи. 22 грудня відбулася важлива зустріч між Лукашенком і президентом ОАЕ, шейхом Мухаммедом бен Заїдом аль-Нахайяном.
Перед прибуттям в ОАЕ білоруський лідер здійснив візит до Оману.
Центральна виборча комісія Білорусі офіційно затвердила Олександра Лукашенка як кандидата на пост президента на найближчих "виборах".
#Бізнес #Китай (регіон) #Президент (державна посада) #Кремль (фортифікаційна споруда) #Інвестиції #Росія #Латинська Америка #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Європа #Москва #Угорщина #Їжа #Укрінформ #Інвестор #Африка #Північна та Південна Америка #Демократія #Об'єднані Арабські Емірати #Білорусь #Зовнішня політика #Експерт #Кандидат наук #Диктатор. #Мер #Машинобудування #Олександр Лукашенко #Хімічна промисловість #Легка промисловість #Оман #Мухаммеде. #Мінськ