Уряд проводить експеримент. Влада вирішила ввести новий спосіб взаємодії з підприємцями — які зміни нас чекають?

Кабінет міністрів ухвалив постанову про реалізацію експериментального проєкту, який забезпечить новий формат комунікації органів виконавчої влади з підприємцями за допомогою інформаційної системи Пульс.

Цю інформацію надає Міністерство економіки, екології та аграрної політики.

Відзначається, що це рішення має на меті забезпечити відкриту, прозору та ефективну взаємодію між державою та підприємцями. Основною метою експерименту є створення єдиного каналу для подачі бізнес-звернень, а також для моніторингу їх обробки і оцінки якості рішень, які ухвалюють державні органи.

"Ми створюємо цифрову екосистему довіри між бізнесом і державою. Пульс -- це реальний крок до партнерської моделі, коли підприємці можуть швидко впливати на регуляторне середовище, а влада -- бачити і реагувати на проблеми в режимі реального часу", -- зазначив міністр економіки, довкілля та сільського господарства Олексій Соболєв.

Ця платформа надасть підприємцям можливість подавати заявки онлайн з використанням кваліфікованого електронного підпису, контролювати їхній статус у власному кабінеті, оцінювати якість обробки питань та брати участь в опитуваннях про умови ведення бізнесу.

Згідно з ухвалою, Мінекономіки виконує роль координатора проєкту, тоді як Державна регуляторна служба виступає в якості модератора, забезпечуючи контроль за якістю відповідей від державних органів. Технічну підтримку платформи надасть АТ Прозорро.Продажі.

У систему також будуть включені всі ключові органи виконавчої влади, Офіс Президента (за наявності згоди), Урядовий контактний центр та Рада бізнес-омбудсмена.

Експеримент триватиме протягом двох років, а його початок заплановано на 1 січня 2026 року.

Пульс — це цифровий інструмент, що дозволяє підприємствам оцінювати якість державних послуг та ефективність роботи державних установ. Ця платформа є складовою частиною ініціативи "Зроблено в Україні", яку в зимовий період започаткував президент Володимир Зеленський. Розробка Пульсу здійснена Міністерством економіки у співпраці з експертами Ради бізнес-омбудсмена, а реалізація стала можливою завдяки підтримці Міністерства цифрової трансформації в рамках проєкту, що фінансується USAID та UK Dev для сприяння цифровій трансформації.

Нещодавно стало відомо, що український Кабінет міністрів прийняв постанову, яка вимагає від вітчизняних виробників, залучених до державних закупівель, надавати додаткові підтвердження того, що їхня продукція справді виготовлена в Україні, а не є фальшивим локалізованим імпортом.

#Бізнес #Президент (державна посада) #Володимир Зеленський #Комунікація #Офіс Президента України #Економіка #Сільське господарство #Уряд України #Природне середовище #Сполучене Королівство #Екосистема #Моніторинг #Акціонерне товариство #Імпорт #Органи державної влади #Інформаційна система #Міністерство економіки України #Виконавча влада (уряд) #Експеримент

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Дрони-перехоплювачі українських Збройних сил змінюють підходи до ведення війни: нові деталі в матеріалі Business Insider.
Недорогі українські дрони-перехоплювачі змінюють хід війни, - повідомляє Business Insider.
"Він щось отримає", - Трамп висловив свої міркування щодо українських територій в контексті війни.
Теги