
Згідно з думкою Європейської Бізнес Асоціації (ЄБА), інтеграція енергетичних ринків України з Європейським Союзом входить до переліку з десяти основних пріоритетів, які Міністерство енергетики України повинно враховувати у своїй роботі.
"Взаємодія між державними структурами та бізнесом є надзвичайно важливою. У цьому зв'язку компанії, що входять до складу Асоціації, висловили бажання поділитися з Міністерством енергетики розробленими ініціативами, які варто взяти до уваги," - зазначили представники ЄБА в середу.
Серед ключових завдань, які бізнес вважає важливими для Міністерства енергетики, було вказано на необхідність вирішення проблеми історичних боргів у енергетичній галузі, спрощення процедур отримання дозволів у будівництві та екології, продовження податкових пільг для імпорту енергетичного обладнання, а також запровадження таких пільг для імпорту обладнання, що використовується у вітрових електростанціях.
Окрім того, в ЄБА вважають пріоритетними завдання встановлення прайс-кепів на ринку електроенергії на рівні з європейськими, чим займається енергетичний регулятор НКРЕКП, стимулювання внутрішнього ринку гарантій походження електричної енергії, відстрочення повноцінного впровадження CBAM для імпорту електроенергії з України до моменту фактичної інтеграції з ринком ЄС (market coupling), а також захисту та відновлення енергетичної інфраструктури держави.
Ще один аспект - це сприяння ініціативам, які мають на меті збільшення інвестиційної привабливості енергетичної сфери України.
"Ці рекомендації є наслідком детального дослідження актуальних проблем, з якими стикається бізнес. Їх мета - сприяти створенню збалансованої, прозорої та інвестиційно привабливої моделі роботи енергетичного сектора в Україні", - підкреслили в ЄБА.
#Бізнес #Європейський Союз #Електрична енергія #Енергетична галузь #Інфраструктура #Імпорт #Європейська бізнес асоціація #Екологія #Вітряна електростанція #Міністерство палива та енергетики України