Є ймовірність, що вже в цьому році "ІнПарк Борислав" розпочне свою діяльність.

На сьогоднішній день в Україні налічується приблизно 100 зареєстрованих індустріальних парків.

Враховуючи сучасні тенденції на ринку, кількість нових підприємств, за даними експертів, буде продовжувати зростати в найближчі роки. Це відбувається навіть попри війну, яка змусила багатьох виробників залишити свої справи на сході України та перенести бізнес у регіони, де немає щоденних загроз від ракетних обстрілів. Сьогодні практично в кожній об'єднаній територіальній громаді активно намагаються створити індустріальні парки. Борислав також не став винятком: тут започаткували свій індустріальний парк з метою стимулювання підприємництва та створення нових робочих місць. Українців до цього кроку надихає досвід країн Євросоюзу, членство в якому ми прагнемо отримати. Яскравим прикладом є Польща, де завдяки індустріальним паркам, створеним наприкінці XX століття, ВВП країни зріс на 50%. Завдяки інвестиціям польська економіка швидко подолала кризу і досягла таких темпів розвитку, що незабаром наблизилася до найсильніших економік Європи.

Чим ми гірші за поляків? Якщо їм вдалося досягти успіху, чому ми не можемо зробити те ж саме? Саме ці питання виникли в Бориславі, коли у місті вперше заговорили про необхідність створення індустріального парку. Де, як не тут? У Бориславі протягом багатьох років успішно діяла власна промислова зона, яка за обсягом виробництва, площею та інженерною інфраструктурою майже не відставала від сусідньої Дрогобича, другого за величиною в області після Львова. Саме тому було вирішено заснувати нову промислову зону, орієнтуючись на сучасні європейські стандарти. Усвідомлюючи свої переваги, в Бориславі у 2023-2024 роках, враховуючи всі плюси і мінуси, розробили концепцію індустріального парку, провели конкурс і обрали керуючу компанію — ТзОВ "ХАБ МЕБЛЕВИХ ТЕХНОЛОГІЙ". Після цього, висловивши підтримку керуючій компанії і надавши їй благословення на успішну діяльність, було підписано угоду про створення та функціонування індустріального парку. Його базою стала земельна ділянка площею двадцять гектарів — ідеальне місце для розвитку бізнесу в Бориславі. Локація забезпечує зручну логістичну доступність та підключення до джерел газу, електрики і водопостачання. Фундамент для бізнесу, як кажуть, вже закладено. Настав час зробити наступний крок. Необхідно залучити інвесторів-резидентів і запустити бізнес-механізм, передбачений проектом. Відкривати нові підприємства, створювати як малі, так і великі виробництва, а також запускати суміжні проекти, реалізація яких покращить економічну ситуацію в місті та дозволить багатьом людям реалізувати свої здібності. Якщо все піде за оптимістичним сценарієм, на території "ІнПарк Борислав", за інформацією ТзОВ "ХАБ МЕБЛЕВИХ ТЕХНОЛОГІЙ", можуть бути створені до 3 тисяч нових робочих місць. Вірити в це чи сумніватися — залежить від того, як розвиваються справи і що вже зроблено для того, щоб "ІнПарк Борислав" дійсно став успішним.

Що маємо на сьогодні? У парку, як інформує пресслужба Бориславської міськради, розпочались активні роботи з будівництва першого заводу. Про виробництво меблів йдеться. Кошти в будову інвестує компанія AMF. Це знаний в Україні виробник, чиї основні потужності у Дніпрі базуються. Загальна виробнича площа нового меблевого підрозділу компанії в Бориславі становитиме 24, 4 тис. метрів. Як стверджують в Бориславській мерії, до кінця року, якщо лише загальна економічна ситуація в Україні не погіршиться, об'єкт планують здати. Буде дуже добре, якщо в "ІнПарк Борислав" вдасться запустити меблеве виробництво. Це не тільки стане гарним сигналом для тих, хто наразі не наважується у нових умовах господарювання дати "хід" своїм коштам, а й доконаним фактом того, що парк зафункціонував, що й у нас починає виходити те, що так гарно вдалося здійснити сусідам-полякам.

Правда, є один нюанс. Це екологічні виклики. Наше екологічне законодавство, хоч вже й нібито адаптоване до суворих євросоюзівських вимог, все ж чомусь не стає тим стримуючим фактором, який, як це відбувається у країнах Євросоюзу, суворо вирубку лісу регулює. А на виробництво меблів багато лісу йде. Не завжди, до речі, другосортного, як у цьому виробничники запевняють. Якраз це й тривожить. В Україні легше знайти лазівки, аби обійти екологічне законодавство, ніж у Європі. Щоб зрозуміти це, достатньо в лісі побувати. Очі все скажуть. Чесно кажучи, ця думка не дає спокою. А що, якщо саме близько розташований до підприємства, яке лише будується в Бориславі, карпатський ліс є головним мотивуючим аргументом для інвесторів? Своїми побоюваннями поділилися з посадовцями з Бориславської мерії. Нас запевнили, що історія з будівництвом першого підприємства на земельній ділянці "ІнПарк Борислав" -- це не той випадок, що так всіх непокоїть. Що новий виробник, освоївши широку гаму продукції, працює за принципом замкнутого циклу. Що комплектуючі сам робить. А, наприклад, офісні стільці взагалі без використання деревини виготовляє. Будемо бачити. Життя все покаже. Нехай запрацює, "запуститься" "ІнПарк Борислав"!

#Бізнес #Інвестиції #Підприємництво #Європейський Союз #Європа #Українці #Інфраструктура #Львів #Ліс #Дніпро #Законодавство #Друга Польська Республіка #Логістика #Водопостачання #Підприємницька діяльність #Валовий внутрішній продукт #Парк #Дерево #Приватне товариство з обмеженою відповідальністю #Польський народ #Карпатські гори #Меблі #Трубопровідний транспорт #Фундамент (інженерія) #Борислав #Економічна криза #Електротехніка

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
У Франції розпочали процес ухвалення бюджету на 2025 рік.
Штрафи та заборгованості інших осіб: де банки допускають помилки і як це позначається на їхніх клієнтах.
Фінансовий прогноз на лютий 2025 року для всіх знаків зодіаку - Афіша bigmir)net.
Теги