Є великий задум. Громадяни України почали залишати свої місця роботи в польських фірмах.

Зайнятість громадян України в польських компаніях явно знижується. Однак дедалі більше українців у Польщі вирішують відкрити власний бізнес.

Цю інформацію наводить РАР, посилаючись на дані дослідження "Барометр ринку праці в Польщі", яке було здійснене Кадровою службою.

"Зайнятість громадян України в польських компаніях явно знижується. Зараз 28% роботодавців заявляють, що в їхніх колективах працюють українці, тоді як рік тому таких було 43%. Найбільший відсоток українських співробітників припадає на великі компанії (46%), тоді як серед середніх підприємств ця частка становить 32%, а на малих -- лише 6%", -- ідеться в дослідженні.

Згідно з даними, українці найчастіше обіймають нижчі (45%) та середні (40%) посади, тоді як керівні позиції займає лише 9% працівників. Щодо рівня заробітної плати, то велика частина українців отримує трохи більше за мінімальну — 41% заробляє від 30,5 до 34,9 злотих ($7,91 — $9,05) брутто за годину. Кожен п'ятий роботодавець пропонує зарплату в діапазоні від 35 до 39,9 злотих ($9,08 — $10,35) брутто за годину, а лише 7% компаній готові платити понад 40 злотих ($10,38) брутто за годину.

Дослідники підкреслюють, що зменшення числа українських працівників у штаті не свідчить про їхню менш активну участь у польському ринку праці.

Все більше українців обирають шлях власного бізнесу. З січня 2022 року до червня 2024 року в Польщі було зареєстровано близько 59,8 тисячі українських індивідуальних підприємців. У першій половині минулого року українці заснували понад 11% усіх нових компаній, а 77% підприємств, які очолюють іноземці, належали саме їм, повідомляють джерела.

Замість того, щоб шукати роботу в польських компаніях, українці все частіше обирають шлях власного бізнесу та професійної автономії. Після завершення війни, за результатами опитувань, до Польщі можуть прибути до мільйона осіб. Дослідження, проведені Фондом "Демократичні ініціативи" спільно з Центром Разумкова, показують, що кожен четвертий український чоловік та кожна п'ята жінка розглядають еміграцію як можливість після війни. Польща залишається найпопулярнішим вибором для переселенців, – зазначили в офіційній заяві.

Пропорція компаній, що висловлюють готовність приймати на роботу іноземців, не рахуючи українців, знизилася до 21% у цьому році, порівняно з 43% у 2024 році.

"Рік тому 43% роботодавців у Польщі заявляли про готовність наймати громадян інших країн, крім України. В останньому дослідженні цей відсоток знизився до 21%, що може свідчити про більшу обережність компаній у пошуку персоналу за кордоном, а також про загальну економічну невизначеність і меншу готовність компаній наймати працівників", -- ідеться в повідомленні.

#Бізнес #Польща #Українці #Українська мова #Сміливіше. #Ринок праці #Українське громадянство #Працевлаштування #Польський народ #Знак долара #Польське золото #Еміграція #Центр Разумкова #Демократичні ініціативи #Іноземець (право)

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Європейський Союз планує заснувати фонд підтримки України на суму 40 мільярдів євро: як можуть обійти вето Віктора Орбана.
Гольф-поля Трампа в Ірландії стали жертвами вандалізму.
НКЦПФР оновила свій перелік: п’ять нових інвестиційних проектів визнано ненадійними -- Delo.ua
Теги