Ольга Зикова, заступник Міністерства фінансів України, долучилася до третьої щорічної конференції бізнесу, присвяченої відновленню України, що отримала назву "Rebuild Ukraine Business Conference 2024". Цю інформацію повідомляє пресцентр Урядового порталу.
Подія пройшла в місті Торонто, Канада, завдяки спільним зусиллям Канадсько-української торговельної палати, Бізнес-ради Канади, Посольства України в Канаді, Міністерства економіки України, а також Посольства Канади в Україні.
Ольга Зикова висловила вдячність уряду Канади за організацію заходу та за підтримку України з перших днів повномасштабної агресії. З лютого 2022 року Канада посідає місце серед п'яти найбільших донорів бюджетної допомоги Україні. Загальна сума фінансової підтримки перевищує 5,4 мільярда доларів США.
Заступник Міністра поділилася баченням Кабінету Міністрів України стосовно ключових напрямів економічного відновлення та відбудови країни в умовах військових дій:
Незважаючи на численні виклики та небезпеки, пов’язані з повномасштабною війною, українська економіка демонструє свою витривалість. Основними цінностями, на яких базується наше бачення, є відповідальність, довіра, прозорість та підзвітність. Ці принципи ми, як держава, впроваджуємо в кожному рішенні та дії, які здійснюємо на цьому шляху. Серед основних пріоритетів для економічного зростання та відновлення ми визначаємо:
Посилення зазначених областей вимагає партнерської підтримки, а також необхідності координації і системного підходу в політиках.
У наступному році планується розширення багатьох програм державної підтримки для бізнесу та споживачів. Більше того, у співпраці з провідними міжнародними фінансовими організаціями (Світовий банк, ЄІБ, ЄБРР та KfW) від лютого 2022 започаткована та реалізується низка проектів з підтримки приватного сектору.
У свою чергу, Ольга Зикова наголосила на відданості Уряду України продовженню системних реформ попри виклики воєнного стану. Ці реформи визначені відповідно до ключових програм співробітництва з міжнародними партнерами (Програма з МВФ у рамках Механізму розширеного фінансування (EFF), фінансовий інструмент ЄС Ukraine Facility, DPL Світового банку, а також рекомендації Єврокомісії) та мають на меті збереження фінансової стабільності України, а також створення міцного фундаменту для економічного розвитку та відновлення країни на шляху до ЄС.
Так, останнє оновлення аналітичного інструменту Матриці реформпоказало, що за три квартали 2024 року Україна виконала вже 199 з 561 індикаторів.
"Впровадження запланованих реформ, відновлення середньострокового бюджетного планування, управління фіскальними ризиками та вдосконалення системи державних фінансів є вже реалізованими ініціативами Міністерства фінансів на шляху до зміцнення та відновлення економічної ситуації в країні", - зазначила заступник Міністра.
У 2023 році в Україні стартувала реформа управління публічними інвестиціями (Public Investment Management), підтримувана Світовим банком, Європейською Комісією та Міжнародним валютним фондом. Ця ініціатива має на меті оптимізувати використання обмежених фінансових ресурсів, щоб зосередитися на важливих проектах, які відповідають пріоритетам відновлення та актуальним потребам громадян. Водночас реформа сприятиме покращенню комунікації з міжнародними партнерами, акцентуючи увагу на прозорості, підзвітності та взаємній довірі між Україною та донорами. Це також є одним із ключових етапів, які проходять всі країни-кандидати на вступ до Європейського Союзу.
#Бізнес #Україна #Європейський Союз #Міністерство фінансів (Україна) #Українці #Споживач #Держава (політичний устрій) #Економіка #Політик #Уряд України #Європейська комісія #Воєнний стан #Міжнародний валютний фонд #Економічне зростання #Світовий банк #Міністерство економіки (Україна) #Канада #KfW #Європейський інвестиційний банк #Торонто #Європейський банк реконструкції та розвитку #Electronic Frontier Foundation