
Про це пише видання "Закон і Бізнес".
З 2019 року заробітки генеральних директорів по всьому світу зросли в 56 разів швидше, ніж доходи звичайних працівників.
Дослідження, проведене серед 2000 компаній у 35 країнах, виявило, що за останні п'ять років реальний дохід керівників зріс на 50%. У той же час, зарплата працівників за цей період підвищилася всього на 0,9%.
Особливо високі показники зафіксовано в Європі. Так, 2024 року середня зарплата генерального директора в Ірландії становила $6,7 млн, у Німеччині -- $4,7 млн. В інших регіонах цифри також вражають: $2 млн -- в Індії, $1,6 млн -- у Південній Африці.
"Це не є системною помилкою. Вона спроектована так, щоб багатство концентрувалося у верхівці, залишаючи мільйони працівників боротися за основні потреби — проживання, харчування та медичні послуги," — зазначив виконавчий директор Oxfam International Амітабх Бехар.
Гендерна нерівність також є помітною у цій сфері. Серед більше ніж 45 тисяч компаній, де керівники отримують понад 10 мільйонів доларів на рік і їхня стать відома, лише 7% з них очолюють жінки.
Найбільш заможні бізнесмени, які здебільшого керують великими корпораціями, лише за минулий рік збільшили свої прибутки в середньому на $206 мільярдів — це приблизно $23,500 щогодини.
Незважаючи на те, що Міжнародна організація праці очікує підвищення реальних зарплат на 2,7% у 2024 році, в ряді країн спостерігається фактична стагнація цього показника. Зокрема, в Іспанії, Франції та Південній Африці зростання зарплат за минулий рік склало лише 0,6%.
Згідно з інформацією Oxfam, хоча в світі спостерігається певне зменшення нерівності в оплаті праці, вона все ще залишається на вкрай високому рівні в країнах з низьким доходом: 10% найбагатших отримують у 3,4 раза більше, ніж 40% найбідніших.
Слід зазначити, що в Україні деяким учасникам бойових дій (УБД) надається можливість отримати пенсію за віком достроково. Для цієї групи людей встановлені особливі умови виходу на пенсію.
Нагадуємо, що з березня деякі групи українців отримають пенсії, які зростуть на 20%. У той же час Головне управління Пенсійного фонду України в Полтавській області роз'яснило, як змінився мінімальний страховий стаж, необхідний для виходу на пенсію за віком.
#Бізнес #Європа #Українці #Німеччина #Сміливіше. #Бойові дії #Пенсія #Франція #Індія #Ірландія #Іспанія #Південна Африка #Корпорація #Соціальна нерівність #Секс #Міжнародна організація праці