Деякі фінансові установи введуть обмеження на перекази з картки на картку: яку суму можна буде відправити починаючи з 1 червня.

Нові правила стосуватимуться клієнтів тих банків, що підписали меморандум про обмеження на переказ коштів від грудня 2024 року.

Ряд українських банків готуються до зниження лімітів на грошові перекази з картки на картку з 1 червня 2025 року - до 100 тисяч гривень з поточних 150 тисяч гривень.

Попри скасування відповідних обмежень з боку НБУ з 1 квітня 2025 року, меморандум, підписаний наприкінці минулого року близько 30 банками та фінансовими установами, залишається чинним, підтвердили УНІАН у пресслужбі "Глобус банку".

Відповідно до цього документу, з 1 лютого 2025 року клієнти банків-підписантів з "середнім" та "низьким" рівнями ризику мали змогу переказувати 150 тисяч гривень на місяць, а з 1 червня ліміти на перекази зменшиться до 100 тисяч гривень на місяць. Тоді як для клієнтів з "високим" рівнем ризику діє ліміт у 50 тисяч гривень.

Згідно з інформацією, наданою Асоціацією українських банків (АУБ), учасниками цього меморандуму є наступні фінансові установи: "Ощадбанк", "Райффайзен Банк", "Кредит Банк ПриватБанк", "Універсал Банк" (monobank), "Укрексімбанк", "Укргазбанк", "КристалБанк", "Глобус Банк", "МТБ Банк", "Радабанк", "Ідея Банк", "Альтбанк", "Банк Альянс", "Європейський Платіжний Банк", "Кліринговий дім", "Полікомбанк", "Банк Траст-Капітал", "Український банк реконструкції та розвитку", "Оксі Банк", АТ "Перший Інвестиційний Банк", "Агропросперіс Банк", "НоваПей" (NovaPay), "ПроКредит Банк", "Комінбанк", "Правекс Банк", фінансова компанія "ЕВО" (RozetkaPay), "Банк Український капітал", "Сенс Банк", "Скай-Банк", а також "Піреус Банк МКБ" і "Банк інвестицій та заощаджень".

Анна Довгальська, заступниця голови правління "Глобус Банку", рекомендує заздалегідь зібрати документи, що підтверджують ваші доходи. Серед них можуть бути довідки ОК-5 та ОК-7, податкова декларація, виписки з зарплатних відомостей, підтвердження надходжень від державних установ, а також документи, що підтверджують доходи членів сім'ї чи інформація про участь у волонтерських проектах.

Клієнтам також рекомендується оптимізувати кількість своїх рахунків. Зокрема, слід закрити "порожні" або неактивні рахунки, щоб уникнути можливих обмежень. Додатково, доцільно налаштувати автоматичні платежі у своїх особистих кабінетах або мобільних додатках, а також активно користуватися цифровими сервісами, такими як "Дія" та електронний кабінет платника податків.

"Ретельна підготовка всіх необхідних документів забезпечить зручне використання банківських послуг в умовах, що змінюються. Тому ми закликаємо наших клієнтів заздалегідь підготуватися до запланованих змін, які набудуть чинності з 1 червня 2025 року", - зазначила Довгальська.

10 грудня 2024 року провідні українські фінансові установи, такі як "Ощадбанк", "Райффайзен Банк", "КБ ПриватБанк" та "Універсал банк" (monobank), уклали угоду, спрямовану на забезпечення прозорості в секторі банківських платіжних послуг.

Відповідно до цього документа, з 1 лютого учасники угоди вирішили ввести обмеження на карткові перекази, зокрема щодо реквізитів IBAN. При цьому зазначено, що ці зміни стосуються лише тих клієнтів, чиї доходи не мають документального підтвердження.

Згодом до меморандуму, що регулює обмеження на карткові перекази, долучилися численні банки та фінансові організації.

З 1 лютого українські фінансові установи ввели нові правила щодо карткових переказів, зокрема, при використанні реквізитів IBAN. Відзначається, що ці зміни стосуються виключно тих клієнтів, які не мають документального підтвердження своїх доходів.

Повідомлялось, що обмеження на перекази покликане мінімізувати "дроп-схеми". В НБУ відмітили, що впровадження цих заходів дозволить знизити ризики, забезпечити прозорість та підвищити довіру до фінансового сектору України.

Директор Міжнародного інституту бізнесу Олександр Савченко зазначив, що українські банки самостійно визначають, до яких категорій благонадійності відносити своїх клієнтів. Це рішення вплине на обсяг обмежень при здійсненні переказів з картки на картку.

Схоже обмеження на перекази в сумі 150 тисяч гривень також діяло з боку Національного банку України і було незалежним від меморандуму фінансових організацій. У лютому голова НБУ Андрій Пишний повідомив, що Нацбанк готовий відмовитися від своїх обмежень на вихідні перекази з картки на картку, якщо банки зможуть продемонструвати здатність самостійно виявляти ризикових клієнтів.

1 квітня стало відомо, що НБУ прийняв рішення не продовжувати дію власних регуляторних обмежень у розмірі 150 тисяч грн на місяць для вихідних переказів. В Нацбанку відмічали, що ці обмеження "стимулювали напрацювання комплексних спільних рішень", спрямованих на мінімізацію використання платіжної інфраструктури в протиправній діяльності.

#Бізнес #Інвестиції #Податок #Українська гривня #Капітал (економіка) #Інфраструктура #Українське незалежне інформаційне агентство #Національний банк України #Банк #Ощадбанк #Акціонерне товариство #Органи державної влади #Монобанк (Україна) #Укргазбанк #Глобус (банк) #ПриватБанк #Банківський переказ #Правекс Банк #Інвестиційний банкінг #Ідея Банк (Україна) #Державний експортно-імпортний банк України #Агропросперіс Банк

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Ліси України" на аукціонах у другій половині 2025 року успішно продали 93% лісових ресурсів.
Трамп може зустрітися з Сі протягом цього тижня.
Деякі фінансові установи введуть обмеження на перекази з картки на картку: яку суму можна буде відправити починаючи з 1 червня.
Теги