
У керівника одного з відділів НАБУ Михайла Романюка виявили елітні автомобілі та нерухомість, оформлену на членів його сім'ї. Нещодавно детектив придбав нове житло в престижному житловому комплексі за кілька мільйонів гривень через пільгову програму. Варто зазначити, що його брат вже протягом восьми років знаходиться під судом за звинуваченням у хабарництві, згідно з інформацією журналістського розслідування Informator.ua.
"Автомобілі. Спочатку був Mercedes-Benz E 220 CDI, який належав тещі детектива Наталії Подчинок. У 2022 році Мерседес зник з декларації, натомість з'явилася AUDI A6, що належала вже його батьку Олександру Романюку. Нерухомість. Квартира в Ірпені Київської області. Записана на мати - Віру. Ще один здобуток борця з корупцією у розпал війни - земельна ділянка у Бучі Київської області площею 1320 кв. м та недобудований (нібито) будинок 219 кв. м. І будинок, і земля записані теж на матір, Віру Романюк", - наголошується у розслідуванні.
Лише у декларації за 2024 рік, відзначило видання, у Михайла Романюка з'явилася квартира 117,4 кв. м, що належить безпосередньо йому. І та - придбана за пільговою держпрограмою.
"Квартира була придбана в кредит за програмою єОселя, яка має обмежений список осіб, що можуть нею скористатися. Серед тих, хто отримав можливість, з серпня 2023 року опинилися й детективи НАБУ, яких прирівняли до військових ЗСУ, що борються з росією", - підкреслили автори розслідування.
Вони підкреслили, що одним із найзначніших розслідувань, яким займався Михайло Романюк після свого переходу до НАБУ, стало справа Роттердам+.
"Від моменту, коли Михайло Романюк приступив до виконання своїх обов'язків, Бюро неодноразово піддавалося звинуваченням у затягуванні процесу, а зрештою — у 'зливі' цієї справи. Остання згадка про неї датується 8 листопада минулого року, коли ВАКС відмовився закрити справу. Чим довше Романюк відкладав розгляд питання 'Роттердам +', тим більше він збагачувався", — йдеться в повідомленні.
За словами журналістів, подібні ситуації можуть виникнути лише в умовах, коли керівництво повністю обізнане про всі аспекти.
"У цій розповіді немає нічого приємного. Згідно з наявними даними, керівництво НАБУ в курсі справи і, здається, підтримує це", - підкреслили вони.
Автори розслідування звернули увагу на те, що протягом восьми років Святошинський районний суд у Києві так і не виніс рішення стосовно обвинуваченого брата Михайла Романюка, який є старшим слідчим Києво-Святошинської податкової інспекції, Ігоря Романюка.
Згідно з інформацією, наданою Генеральною прокуратурою України, цей слідчий вимагав і отримав хабар у розмірі 20 тисяч доларів від керівника підприємства. Найвірогіднішим захистом Романюка від ув'язнення є його брат Михайло Романюк, який протягом цього часу зробив успішну кар'єру в Національному антикорупційному бюро, - повідомляє Informator.ua.
Журналісти повідомили, що сам Михайло Романюк працював в центральному офісі податкової міліції до 2016 року.
Згідно з нашими джерелами, ця особа була знана серед своїх колег завдяки своєму нестримному бажанню отримувати хабарі від підприємців. Тоді ми всі добре пам'ятаємо, як податківці здійснювали тиск на бізнес. Саме в цей період він, можна сказати, "зібрав свій початковий капітал", - зазначає Informator.ua.
Як стало відомо, нещодавно поліція затримала співробітника НАБУ, який був причетний до виготовлення та розповсюдження наркотичних засобів. Він очолював злочинну організацію, що займалася виробництвом і збутом амфетаміну, а також контрабандою прекурсору фенілнітропропен, необхідного для синтезу наркотиків. Щомісячний прибуток цієї групи оцінюється на рівні понад 50 мільйонів гривень.
#Бізнес #Збройні сили України #Ірпінь #Українська гривня #Київ #Машина. #Корупція #Журналіст #Київська область #Хабарництво #Нерухомість #Контрабанда #Земельна ділянка #Наркотики #Буча, Київська область #Суд #Національне антикорупційне бюро України #Детективна фантастика #Mercedes-Benz #Слідчий #Вищий антикорупційний суд України #Роттердам плюс #Audi A6 #Святошинський район #Податкова міліція (Україна) #НКВС