
Вартість цибулі на українському ринку почала підвищуватися.
Про це повідомляє аналітична платформа EastFruit.
Станом на сьогоднішній день, ціна на цибулю, яку пропонують фермери, коливається в межах 18-27 грн за кілограм ($0,43-0,65/кг). Це на 13% більше в порівнянні з показниками, що спостерігалися наприкінці минулого тижня.
Аналітики вважають, що після незначного зниження цін на цибулю минулого тижня, їхнє зростання знову сталося через суттєве зменшення пропозиції, яке викликане сезонним виснаженням запасів у українських господарствах.
У той же час, активність на ринку цибулі дещо зросла, що, в свою чергу, сприяє підвищенню цін.
Фермерам наразі не вдається істотно підвищити ціни, адже покупці все більше скаржаться на якість цибулі, як зазначає EastFruit.
Дослідники також підкреслюють, що сьогодні вартість цибулі в Україні в середньому на 26% перевищує ціновий рівень, зафіксований у першій декаді травня минулого року. Водночас, виробники не мають впевненості в можливості подальшого підвищення цін на цей продукт, оскільки якість цибулі в сховищах швидко деградує.
Раніше повідомлялося, що картопля на українському ринку коштує в середньому на 25% дорожче, ніж в аналогічний період минулого року. Водночас вартість минулорічної картоплі на 12% нижча, ніж тиждень тому, - 15-24 грн/кг.
Фахівці аналітичної платформи EastFruit зазначають, що зниження цін на картоплю є наслідком зменшення попиту як з боку оптових постачальників, так і роздрібних торгових мереж.
В Україні спостерігається постійне підвищення цін на продукти харчування. За оцінками Українського клубу аграрного бізнесу, у березні найзначніше подорожчання відбулося серед овочевої продукції.
Лідером серед подорожчання стали томати (+39% за місяць), що пов'язано з низькими обсягами власного виробництва та переважним імпортом із Туреччини, який останнім часом трохи скоротився.
Крім того, морква зазнала значного подорожчання, зроснувши на 30% у роздрібній ціні протягом місяця. Це подорожчання стало наслідком високої залежності від імпорту та сезонного дефіциту місцевих продуктів.
#Бізнес #Товари #Овочевий #Туреччина #Імпорт #Дефіцитні видатки #Фермер #Картопля #Морквина. #Allium #Помідор.