Чому Франції необхідно невідкладно розпочати будівництво нового атомного авіаносця: фахівці пояснили причину.

Відомо, що лише Сполучені Штати Америки та Франція мають авіаносці, оснащені ядерними реакторами.

У Франції з 2018 року планується розробка нового атомного авіаносця, що має стати заміною для авіаносця Charles de Gaulle, який служить з 2001 року. Цей новий клас судна поки що носить назву PANG (Porte-avions de nouvelle génération - авіаносець нового покоління). Інформацію про це опублікувало видання Defense Express.

Процес проектування нового корабля, що матиме повне водозаміщення в 75 тисяч тонн, активно просувається, оскільки в 2023 році завершилася розробка новітніх 220 МВт реакторів. У 2025 році планується підписання контракту на будівництво цього судна, будівельні роботи якого розпочнуться у 2031 році. Перші випробування заплановані на 2035 рік.

"Але у парламенті Франції зараз дискутується ідея відкласти замовлення на кілька років. А за рахунок цього планується профінансувати будівництво нових фрегатів. Більше того, це має дати змогу просунути ідею побудувати два авіаносці, які мають стати основою "спільної європейської ескадри"", - підкреслили аналітики.

Згідно з інформацією Opex360, міністерство оборони Франції виступає проти цієї ідеї. Найважливіше те, що немає жодних запевнень, що авіаносець Charles de Gaulle залишиться в бойовій готовності після 2038 року, коли вже планується введення в експлуатацію PANG.

Одночасно міністр оборони Франції Себастьян Лекорню підкреслив, що реалізація проекту атомного авіаносця обумовлена збереженням наявних навичок у розробці військових реакторів.

У Defense Express звернули увагу на те, що лише Сполучені Штати та Франція мають авіаносці з ядерними енергетичними установками. Будь-яка затримка в процесі розробки, проектування та виробництва може призвести до втрати важливих компетенцій.

Крім того, як зазначив Лекорню, будь-яка затримка може негативно вплинути на навички моряків і льотчиків. Навіть якщо йдеться лише про період у 4-5 років. Він підкреслив, що Військово-морські сили готують екіпажі на 10-15 років вперед, і неможливо просто так тримати 1400 членів екіпажу на суші. Внаслідок такої паузи доведеться знову починати навчання палубній авіації з нуля, - зазначено в статті.

У той же час ресурс Defense Express підкреслив, що у Франції прагнуть уникнути повторення досвіду з єдиним російським авіаносцем "Адмірал Кузнецов". Відомо, що цей корабель з 2018 року знаходиться на капітальному ремонті після невдалого походу до сирійських берегів. Під час ремонту стався інцидент: плавучий док, в якому розташовувався авіаносець, затонув через падіння крана, а на борту спалахнула серйозна пожежа.

Раніше інформаційне агентство Business Insider повідомляло, що Сполучені Штати Америки готуються до атак, які можуть завдати удару по Чорноморському флоту Росії в контексті війни в Україні. Команда Військово-морських сил США уважно спостерігає за впливом дронів на хід конфлікту в Україні та проводить дослідження щодо можливостей інтеграції безпілотних технологій у традиційні морські сили для майбутніх операцій.

Відомо, що безпілотні морські апарати є як ризиковим, так і передовим озброєнням, яке Україна застосовувала для завдання суттєвих ударів по російському флоту в акваторії Чорного моря.

"Ці асиметричні можливості можуть обернутися проти нас", - застеріг контрадмірал Майкл Меттіс, який очолює 66-у оперативно-тактичну групу ВМС США.

Водночас у The Telegraph писали, що військовий корабель РФ пройшов через Ла-Манш під прикриттям. Йдеться про російський корвет "Бойкий", який оснащений керованими ракетами і встановленими кулеметами.

Журналісти підкреслили, що застосування військових суден розглядалося як спосіб Москви запобігти захопленню кораблів тіньового флоту з боку Великої Британії та інших країн НАТО.

#Парламент #Росія #Москва #НАТО #Сполучене Королівство #Пілот літака #Ядерний реактор #Франція #тонна #Міністр оборони #Військово-морські сили США #Сирія #Корабель #Двигун #Екіпаж #The Daily Telegraph #Чорноморський флот ВМФ СРСР #Авіаносець #Шарль де Голль #Міністерство оборони США #Капітальний ремонт #Defense Express #Ескадра (військово-морська) #Фрегат #Плавучий док #Різак. #Літаки авіаносного базування

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
Пекельні події у Чугуїві: велика пожежа погашена, місто забезпечене пальним та електроенергією - ФОТО, ВІДЕО
Ціни на газ та електрику в Україні піднімуться: коли і яким чином | FaceNews.ua: новини України
В Україні можливе впровадження чотириденного робочого тижня – які є подробиці?
Теги