У Німеччині з'явився мобільний додаток, який допоможе людям знайти найближчий бункер у разі нападу на країну.
У європейських країнах виходять друком брошури, що містять рекомендації щодо створення бункерів, запасання продуктів харчування та виживання без електрики у разі найгіршого розвитку подій, якщо на континенті розпочнеться повномасштабна війна.
The Guardian повідомляє про те, як країни Європи готують своє населення до можливих військових конфліктів.
Серед заходів, на які звернули увагу у виданні -- поява у Німеччині мобільного додатку, який допоможе людям знайти найближчий бункер у разі нападу, 32-сторінкового буклета під назвою "Якщо прийде криза чи війна" у Швеції та посібника із готовності до надзвичайних ситуацій, який завантажили уже пів мільйона громадян Фінляндії.
"Ми знаходимося в епоху невизначеності. У нашому регіоні тривають збройні протистояння. Тероризм, кібератаки та кампанії дезінформації використовуються для дестабілізації нашого життя і впливу на наше сприйняття", - зазначається у вступі шведської брошури.
У цій книзі розглядається важливість колективного опору. У разі нападу на Швецію, "кожен має внести свій вклад у захист незалежності країни, а наша демократія повинна стати невід'ємною частиною загальної готовності Швеції до кризових ситуацій".
Шведи вже давно використовують такі інформаційні брошури для громадськості: перша з них була випущена в період Другої світової війни.
У цій брошурі ви знайдете різноманітні поради, зокрема щодо системи оповіщення, укриттів, цифрової безпеки, а також корисні рекомендації про те, як користуватися туалетом у разі відсутності водопостачання.
Крім того, варто забезпечити вдома необхідний запас води (не забуваючи щороку перевіряти її безпечність), мати достатню кількість теплих ковдр і одягу, а також альтернативні засоби обігріву. Рекомендується придбати радіоприймач на батарейках і запастися енергетично насиченими продуктами, які легко і швидко готуються.
Агентство цивільного захисту Норвегії розподілило аналогічну брошуру серед 2,6 мільйона сімей по всій країні.
"Ми існуємо в світі, що стає все більш тривожним, під впливом кліматичних змін, цифрових ризиків та, в найгірших випадках, воєнних конфліктів," -- зазначається в брошурі.
Норвезький путівник рекомендує громадянам підготуватися, зокрема, запасаючи тривалі продукти харчування на період не менше ніж тиждень. Серед порад - включити до запасів "сухарі, консервовані боби та квасолю, готові до вживання бутерброди, енергетичні батончики, сухофрукти, шоколад, печиво та горіхи".
Норвегія також радить своїм громадянам підготуватися, запаси основних медикаментів, включаючи йодові таблетки на випадок ядерної аварії. Крім того, як і в Швеції, рекомендується мати при собі кілька банківських карток та тримати певну суму готівки вдома.
У Фінляндії існує детальний онлайн-ресурс під назвою "Готовність до інцидентів і кризових ситуацій", який пропонує громадянам корисну інформацію та рекомендації. Цей довідник охоплює широкий спектр питань, від проблем з водопостачанням і лісовими пожежами до збоїв в інтернет-зв'язку та тривалих криз, таких як військові конфлікти.
Фінляндія, яка має 1340-кілометровий кордон з Росією, запитує своїх громадян: "Чи витримаєте ви 72 години?" у серії кризових ситуацій, запрошуючи їх піддати себе серії випробувань, щоб перевірити свої навички і запаси.
Сайт пропонує поради щодо формування психологічної стійкості, "щоб підвищити здатність справлятися у складних обставинах", покращення особистої кібербезпеки та перебування вдома ("Зачиніть двері та вікна. Увімкніть радіо. Спокійно чекайте інструкцій").
Суві Аксела, представниця Національної жіночої асоціації з питань готовності до надзвичайних ситуацій, повідомила, що обговорювалася ідея про розширення рекомендованих запасів продуктів харчування у Фінляндії до семи днів, аналогічно до дій Швеції та Норвегії. Проте, в результаті, комітет ухвалив рішення не впроваджувати такі зміни.
"72 години стали брендом тут, у Фінляндії, тому ми не хотіли порушувати це. Але це мінімальний термін", - зауважила вона.
Вона зазначила, що війна Росії проти України стала справжнім "сигналом тривоги" для населення: жінки почали відвідувати курси з підготовки, радіоприймачі на батарейках швидко розкупили, а питання на зразок "скільки води у вас вдома?" чи "у вас є переносна пічка?" стали звичними у повсякденному житті.
Водночас Німеччина активно працює над розширенням мережі бункерів і укриттів. За офіційними даними, в країні з населенням 84 мільйони осіб налічується менше 600 державних сховищ, які здатні вмістити в сукупності лише 480 000 громадян.
Численні сховища, що залишилися з епохи холодної війни, були зруйновані через помилкове переконання, що їхня функція в минулому. Наразі Берлін ініціював національну програму створення бункерів під егідою Федерального агентства з цивільного захисту, яка включає мобільний додаток для геолокації.
Аналітики вважають, що загроза російського нападу може реалізуватися в найближчі п’ять років. В даний час тривають пошуки можливих укриттів, які можуть слугувати в разі потреби, серед яких – станції метро, підвали державних установ, навчальних закладів та адміністративних будівель.
Німецькі домогосподарства отримали рекомендацію адаптувати свої підвали, гаражі чи господарські приміщення, а також відновити старі бункери. Водночас забудовники зобов'язані згідно з новими законодавчими вимогами включати безпечні укриття в проекти нових будівель, подібно до того, як це реалізовано в Польщі.
Цього місяця видання Frankfurter Allgemeiner опублікувало інформацію про обширний військовий документ на 1000 сторінок, орієнтований на німецький бізнес. У ньому, зокрема, пропонується збільшити кількість навчань для водіїв вантажних автомобілів, а також містяться поради щодо підготовки цивільних осіб.
Нагадуємо, що після численних загроз з боку президента Росії Володимира Путіна використати ядерну зброю проти країн НАТО, видання Newsweek проаналізувало можливі наслідки дій російських ядерних сил для столиць союзників Сполучених Штатів у Альянсі.
#Володимир Путін #Росія #Польща #Європа #НАТО #Німеччина #Радіо #Берлін #Вода #Центральне опалення #Медикаментозне лікування #Фінляндія #Мінливість та зміна клімату #Надзвичайна ситуація #Дезінформація #Швеція #Бункер #Норвегія #Збройний конфлікт #Гардіан #Шведи #Сухофрукти #Phaseolus #Норвезька мова #Йод #Печиво. #Fabaceae #Шоколад #Туалет #Любий.