На 1 грудня 2024 року частка непрацюючих кредитів (NPL) у банківській системі досягла 31,4%, що є зниженням порівняно з 32,4% на початку листопада. Цей показник на 6 відсоткових пунктів нижчий у порівнянні з початком року, згідно з інформацією Національного банку України (НБУ).
"За листопад обсяг NPL у банках скоротився майже на мільярд грн, валовий обсяг наданих банками кредитів зріс на 37,5 млрд грн. За 11 місяців 2024 року обсяг NPL у банках скоротився на 8 млрд грн, а валовий обсяг наданих банками кредитів зріс на 187 млрд грн", - наводить регулятор дані в телеграм-каналі НБУ.
Національний банк відзначає покращення якості кредитного портфеля фінансової системи. Відзначається, що за рік рівень дефолту в гривневих споживчих кредитах зменшився до 4%, що є поверненням до показників до війни.
Згідно з даними Національного банку, протягом року близько 4% корпоративних позичальників опинилися в стані дефолту, що можна співвіднести з рівнями, які спостерігалися до 24 лютого 2022 року.
На 1 грудня 2024 року частка проблемних кредитів серед фізичних осіб досягла 17%, тоді як для бізнесу цей показник склав 40% (при цьому 25% без урахування заборгованостей ексвласників ПриватБанку та старих боргів, що виникли до кризи 2014 - 2016 років), - повідомив регулятор.
Регулятор оголосив про плани співпрацювати з IFC для створення правових основ, які сприятимуть заснуванню в Україні компаній, що займаються управлінням проблемними активами (ARC). Це має на меті зміцнення стабільності банківської системи та підвищення її потенціалу в наданні кредитів.
За повідомленнями, до початку широкомасштабної агресії Росії проти України, рівень непрацюючих кредитів (NPL) в українських банківських установах поступово знижувався з 2018 року: з 55% до 27% на 1 березня 2022 року, в той час як обсяги виданих кредитів збільшувалися.
#Бізнес #Росія #Національний банк України #Банк #Кредит #Міжнародна фінансова корпорація #Банківська система #Борг. #ПриватБанк #Фізична особа #Дефолт (фінанси)