Генеральний директор Групи "Метінвест" Юрій Риженков увійшов до рейтингу 25 найкращих керівників українського бізнесу воєнного часу за версією Forbes Ukraine. До рейтингу потрапляли топменеджери великих компаній зі штатом від 1 тис. осіб та виторгом не менше 1 млрд грн у 2024 році.
Про це повідомила пресслужба компанії.
До числа учасників рейтингу провідних CEO України входять керівники таких компаній, як "Аврора", McDonald's, "Асканія", "Укрпошта", АНЦ, IDS, "АрселорМіттал Кривий Ріг", Група ДТЕК, Comfy, Vodafone, "Контінентал Фармерз Груп" та багато інших.
Учасників оцінювали за двома критеріями: експертним ‒ професіоналізм, лідерство та антикризовий менеджмент, та аналітичним ‒ динаміка виторгу та чистої маржі порівняно з 2022 роком.
Юрій Риженков стоїть на чолі компанії "Метінвест" з 2013 року та володіє значним досвідом у сфері металургії. Ця галузь супроводжує його все життя: його дідусь працював шахтарем, батько був сталеплавильником, а мати займалася прокаткою.
Попри втрату двох металургійних комбінатів у Маріуполі, заводу в Авдіївці та призупинення роботи Покровської вугільної групи через близькість фронту, "Метінвест" з початку 2022 року погасив $670 млн боргу. У 2024 році компанія збільшила виторг на 9%, до $8 млрд, а чистий збиток зріс до $1,15 млрд.
В умовах війни компанія зосередила свої зусилля на зміцненні оборонних можливостей держави, виготовляючи бронесталь, захисні елементи, системи для перехоплення дронів-камікадзе та інші вироби для Збройних сил України. Риженков виділяє серед важливих досягнень адаптацію експортної стратегії до європейських ринків, стабільне виконання фінансових зобов'язань та підтримання безперервності операційної діяльності підприємства.
Як повідомлялося, у межах ініціативи "Сталевий фронт" Метінвест організував виробництво захисних панцирів для ЗРК Patriot. Компанія також виготовляє сталеві екрани для основних українських танків Т-64 та Т-72, американських M1 Abrams і БМП Bradley, а також готує їх до інтеграції на різні модифікації Leopard 2.
#Збройні сили України #Експорт #Друга світова війна #Сталь #Північна та Південна Америка #Металургія #Метінвест #Генеральний директор #Шахтар #Танк #Укрпошта #ДТЕК #Макдональдс #Маріуполь #Vodafone Україна #Форбс #Бойова машина піхоти #Авдіївка #Зручно. #T-72 #Зенітний ракетний комплекс #Бізнес #Леопард 2 #T-64 #M1 Abrams