Велика Британія провела моделювання російської ракетної атаки, спираючись на інформацію про перший день агресії Росії проти України. Для цього британські військові використали спеціалізовану комп'ютерну програму Gladiator, призначену для виконання високосекретних та надзвичайно реалістичних симуляцій.
Як з'ясувалось, протиповітряна оборона Британії не змогла б стримати такий удар, повідомляє Business Іnsider. Щоправда, Королівські військово-повітряні сили провели цю симуляцію ще у 2022 році, а з того часу вже урахували виявлені недоліки.
Як відомо, у перший день масштабного вторгнення в Україну Росія випустила по нашій країні понад 160 ракет різного типу. На симуляції Gladiator під час такої самої атаки (якби вона була спрямована проти Великої Британії) "деякі ракети змогли прорвати оборону" Британії.
Авіаційний комодор Блайт Кроуфорд, який до минулого тижня очолював Центр ведення повітряної та космічної війни, заявив, що до цього військові вважали ППО Великої Британії надійною.
"Ми роками стояли на західному краї Європи, вважаючи, що весь континент стоїть між нами та ворогом. Тож протягом останніх десятиліть ми зосереджувалися на безпеці гарнізонів і робили припущення, що можемо діяти з бази вдома, бо більшість воєн ми вели за кордоном. Ми маємо змінити це мислення і прийняти, що відтепер і сама база вдома перебуває під загрозою", - зауважив він.
На його думку, під час симуляції в програмі Gladiator ситуація виявилася невтішною, але вона "дозволила усвідомити, що ми повинні серйозно взятися за це питання".
Після проведення симуляції британські збройні сили зміцнили укриття для літаків і відпрацювали посадку винищувачів Typhoon на льоду у Фінляндії, щоб гарантувати можливість приземлення в екстремальних умовах.
За інформацією британських військових, з тих пір обстановка стала більш стабільною, і "якби така атака сталася сьогодні, всі ракети були б знищені".
Британія у своїй обороні від балістичних ракет здебільшого спирається на флот з шести есмінців типу Type 45. У січні 2024 року стартувала програма модернізації систем протиповітряної оборони цих суден.
Як повідомляло OBOZ.UA, з того часу Росія істотно вдосконалила свої ракетні тактики. Тепер, як стало відомо, агресори здійснюють комбіновані атаки, плануючи одночасний підліт до цілей ракет і безпілотників різних моделей з різних напрямків.
Отже, поки що неясно, які саме результати могла б показати британська симуляція останніх ударів Росії по Україні.
У березні Росія провела безпрецедентну кількість дронових атак на Україну: протягом місяця було випущено 4192 ударні безпілотники Shahed та інші моделі, включаючи дрони-імітатори. Ворог застосував нові платформи для запуску, що зробило їхні удари ще більш небезпечними.
#Росія #Європа #Безпілотний літальний апарат #Російська мова #Балістична ракета #Ракета. #Росіяни #Сполучене Королівство #Винищувальна авіація #Дрон #Фінляндія #Літак. #Протиповітряна оборона #Атака #Гарнізон #Руйнівник #Військова тактика #Континент #Комодор #Королівські ВПС