
Ілюстративне зображення: facebook/GeneralStaff.ua
"Стабільність і досягнення на фронті залежать від наявності ресурсів."
Наші запаси та ресурси, які надають нам партнери, або не надають, відіграють важливу роль. Яким чином це впливає на ситуацію на передовій, і що ми маємо на даний момент?
Колись ми сформулювали ідею, що ресурси є основою для стабільності та успішності на фронті. Тому наша залежність від постачань озброєння і військової техніки, зокрема від європейських і заокеанських партнерів, є критично важливою. На початку року ми обговорювали, що угоди на військово-технічну підтримку, укладені за часів Джо Байдена, можуть суттєво сповільнитися до середини року. Сьогодні ми, фактично, опинилися на цій межі. Зараз важливо уважно відстежувати темпи та обсяги постачання зброї з-за океану. Ми чули багато неоднозначних заяв, наприклад, від міністра оборони США Піта Геггета про можливі ревізії та призупинення постачань. Однак були і спростування з боку Дональда Трампа. Я вважаю, що варто зосередитися на коментарях українських офіційних осіб, щоб мати чітке уявлення про темпи та масштаби постачання військової техніки. Поки що існує певна невизначеність у цих питаннях, доцільно звернути увагу на позицію німецького уряду. Канцлер Фрідріх Мерц, здається, готовий взяти на себе ініціативу у забезпеченні українських військових не лише для активних бойових дій, а й для захисту повітряного простору. Всі ми стали свідками масштабних атак з боку росії, тому важливо, щоб наші сили мали всі необхідні ресурси для відбиття цих загроз.
"Українське військо зараз діє абсолютно раціонально"
Ми доволі часто говоримо про дрони-перехоплювачі тих же "шахедів," інших БПЛА, якими росіяни нас атакують. Експерти кажуть, що ця робота ведеться, є ефективні розробки, але ми розуміємо, що і ворог накопичує ресурси, масштабує виробництво. Наскільки ми зараз здатні протидіяти цьому терору і як загалом ви бачите розвиток цієї ситуації в найближчому майбутньому?
Я думаю, що має бути комплексний підхід. Свого часу колишній головнокомандувач ЗСУ, генерал Валерій Залужний казав, що не існує Wunderwaffe ("дивовижної зброї" - ред.) Тобто, лише комплексне поєднання різних типів озброєнь, військової техніки, устаткування, технологій дозволить нам створити технологічну перевагу на полі бою. Мені здається, що тут українське військо зараз діє абсолютно раціонально. Ми не лише "виносимо" промислові потужності російської оборонки, які задіяні в виготовленні тих самих "шахедів", а й працюємо над тим, щоб мати надійний захист від масштабних ракетних та дронових атак ворожої армії.
"Цей дощ надовго"
І тут, я думаю, варто дивитися на кілька позицій. По-перше, системна та методична руйнація ворожого оборонного промислового потенціалу має ще певні похідні негативні наслідки для росіян. Наприклад, минулі кілька діб призвели до фактичного колапсу в ключових логістичних авіаційних хабах РФ. Йдеться про Санкт-Петербург, про Москву, про низку інших російських регіонів, через які відбувається ключова комунікація за допомогою авіаційної техніки. Звісно, що ми продовжуємо працювати над створенням відносно недорогих засобів протидії ворожим дронам і ракетам. Тут, думаю, в нас попереду ще дуже багато роботи, адже очевидно, що війна завтра не завершиться. "Цей дощ надовго". А отже, нам дуже потрібні відносно недорогі засоби для того, щоб бути максимально ефективними під час відбиття масштабних ракетних та дронових атак ворога. Тут я маю надію не лише на українську оборонку, а й на підприємства відповідального українського бізнесу, на наші колаборації, зокрема, з європейськими партнерами. Бо чим далі, тим більше до них приходить розуміння, що сила української зброї, помножена на відповідну ресурсну підтримку з боку європейських партнерів, дозволить нам разом створити ту саму непереборну стіну, за яку ніколи не зможе пролізти московит.
Владислав Селезнев. Изображение: facebook.com/vladislav.seleznev.94
"Путін у своїх намаганнях досягти бодай якихось результатів на полі бою готовий використовувати все"
Нещодавно Україна заявила про вихід із Конвенції щодо протипіхотних мін. Деякі країни Європи роблять теж саме і ця ситуація загалом зрозуміла. А що робити із фактичним застосуванням Росією хімічної зброї? Застосовувати хімічну зброю у відповідь чи як?
Хімічна зброя відноситься до категорії зброї масового знищення. На жаль, у цій сфері ми не можемо розраховувати на стабільних та надійних союзників. Протягом тривалого часу хімічна, біологічна та ядерна зброя вважалися "табу" для використання. Важливо зазначити, що обмеження на застосування хімічної зброї були встановлені ще після Першої світової війни на початку XX століття. Тим не менш, ми спостерігаємо, що Путін, прагнучи досягти будь-яких результатів на полі бою, готовий вдаватись до всіх доступних йому засобів. У цій ситуації ключові безпекові організації, такі як ООН, мали б активніше працювати над протидією таким агресивним діям з боку Росії. Проте на реальну ефективність їхніх зусиль важко покладатися. Тому нам не варто очікувати, що ми також почнемо використовувати зброю масового знищення. Однак активна робота щодо виявлення та нейтралізації підрозділів російських військ, які займаються хімічними загрозами, здається найбільш раціональним підходом. Безумовно, основну роль у цьому процесі відіграватимуть наші розвідники, які мають дослідити і знайти місця дислокації підрозділів, що готуються до застосування небезпечних матеріалів. Після цього до справи долучаться наші артилеристи, пілоти винищувачів та інші підрозділи українських Сил оборони.
"Головну роль у цій ситуації повинні виконати наші розвідники."
Чи можливо насправді націлити удари на місця, де виготовляють цю зброю чи її складові?
Важливо зазначити, що Росія є підписантом міжнародної угоди, яка забороняє виробництво, зберігання та використання хімічної зброї. Тому, ймовірно, всі ці підприємства знаходяться в секретних локаціях. Саме тому я підкреслюю, що наші розвідники повинні відігравати ключову роль у вивченні такої чутливої для російської сторони інформації. Це дозволить нам мати можливість націлюватися безпосередньо на об'єкти, які займаються виробництвом цих небезпечних речовин.
Авіаудари Росії по ТЦК та СП: "територія України є надзвичайно просторною"
Атаки російських повітряних сил на наші ТЦК та СП - чи є це новим етапом стратегії РФ? Які цілі вони переслідують?
Що ми маємо розуміти? Ворог у будь-який спосіб намагається зірвати нам процес мобілізації. Путіну надзвичайно муляє той факт, що ми маємо змогу чинити спротив. У нас постійно відбуваються певні заходи, спрямовані на посилення бойових можливостей українського війська. І звісно, що ворог добре розуміє, де розміщені наші відповідні установи мобілізаційної системи, і він намагається в них цілити. Але, знову ж таки, територія України надзвичайно велика і певна ротація, певне переміщення, зокрема, й цих об'єктів можуть цілком імовірно відбуватися в осяжній перспективі. А те, що нам вдалося зберегти систему, яка відповідає за ефективну політику мобілізації та мобілізаційної підготовки - це чудова новина. Бо, насправді, напередодні російського вторгнення в 2014 році робилось чимало агентами впливу, зокрема, в найвищих владних кабінетах нашої країни, щоб цю систему зруйнувати. Але ми тоді її зберегли і зараз ця опція ефективно працює.
#Джо Байден #Володимир Путін #Дональд Трамп #Росія #Україна #Організація Об'єднаних Націй #Європа #Москва #Безпілотний літальний апарат #Мобілізація #Збройні сили України #Facebook #Німеччина #Канцлер #Бойові дії #Озброєння #Росіяни #Північна та Південна Америка #Стратегія #Винищувальна авіація #Військові технології #Логістика #Терор (політика) #Санкт-Петербург #Міністр оборони #Головнокомандувач #Хімічна промисловість #Дощ #Табу. #Хімічна зброя #Бойові можливості #Фрідріх Мерц #Селезньов Владислав Дмитрович #Війська радіаційного, хімічного та біологічного захисту #Зброя масового знищення #Протипіхотна міна