Заборгованість за зелену енергію перешкоджає отриманню кредитів для нових електростанцій, повідомляють інвестори.

Відповідну інформацію надає РБК-Україна, посилаючись на висловлювання директорки Європейсько-Українського енергетичного агентства Анастасії Верещинської.

"Фінансування проектів, в яких держава планує закуповувати електроенергію у новозбудованих станціях, не викликає великого інтересу у банків," - зазначила Верещинська.

Вона зазначила, що великим питанням для актуальних та майбутніх інвесторів є саме питання боргів на ринку електроенергії, яке досі не вирішене.

"Зелені виробники стикнулися з цим безпосередньо. Держава досі боргує і досі немає дорожньої карти, яка б показувала, що держава готова працювати з погашенням цих боргів", - додала Верещинська.

Вона зазначила, що одним із чинників, що ускладнюють залучення нових інвестицій у енергетичний сектор, є повільний процес лібералізації ринку електричної енергії, а також цінові обмеження, які негативно позначаються на бізнес-умовах.

Нагадуємо, що в ДП "Гарантований покупець" зазначили, що борг перед виробниками електроенергії з відновлюваних джерел на сьогоднішній день становить 22 мільярди гривень.

На думку народного депутата Олексія Кучеренка, Україні потрібно розробити нові ініціативи для енергетичного ринку, які можуть стати основою для єдиного компромісу серед всіх учасників. Це передбачає створення детальної дорожньої карти, яка допоможе вирішити системні технічні та фінансові труднощі, а також стабілізувати боргову ситуацію на ринку.

#Бізнес #Інвестиції #Держава (політичний устрій) #Інвестор #Електрична енергія #Енергетична галузь #Борг. #Відновлювана енергетика #Державне підприємство #РБК-Україна

Читайте також

Найпопулярніше
Скріншот не є юридично обов'язковим документом. Як створити копії документів за допомогою застосунку "Дія".
Електронні платформи на заміну паперовим формальностям: Україна модернізує митні процеси.
Оцініть це, а потім вирушайте на зустріч: які чоловічі імена приносять фінансовий успіх та процвітання у бізнесі.
Актуальне
"Кеш" не проходить через банк, а бронювання у "розстрочку": які ще деталі виявили плівки НАБУ у справі Комарницького ‒ розслідування.
Без будь-яких прикрас: Мандзюк, Осадча, Сумська та інші, котрі відображають реальність життя в Instagram.
Кабінет Міністрів України повідомляє, що учасники програми "Власна справа" вже перерахували до державного бюджету 7 мільярдів гривень у вигляді податків.
Теги